Zemplínčania pretrhli šnúru prehier, Detvu zdolali

(Autor: ilustračné - TASR)
TASR|30. okt 2019 o 20:02

Hokejisti Michaloviec zvíťazili v zápase tabuľkových susedov.

MICHALOVCE. Hokejisti Michaloviec zvíťazili v zápase tabuľkových susedov 2:0 nad Detvou v stredajšom zápase 18. kola Tipsport Ligy.

Klubu zo Zemplína sa tak podarilo ukončiť štvorzápasovú sériu prehier.

Priebeh stretnutia

Duel nováčika súťaže s Podpoľancami veľa hokejovej krásy a gólov nepriniesol.

V prvej polovici duelu mali aké-také šance skôr domáci hráči, no ani Giľák zblízka v prvej tretine, ani Mašlonka po samostatnom úniku v druhej tretine neskórovali.

Skóre duelu sa zmenilo až vďaka úspešnej presilovke v 44. minúte, keď Daniel Hančák dorazil puk za brankára Petríka.

Po inkasovanom góle sa Detva snažila vyrovnať, zatlačila najmä pri vylúčení Vorobieva.

Lenže neuspela a pri power play pridal poisťujúci druhý zásah Galamboš do prázdnej bránky.

Detva prehrala iba druhýkrát z uplynulých piatich duelov.

Hlasy po zápase

Peter Bartoš, asistent tréenra HK Dukla Ingema Michalovce: "Minulý domáci zápas nám nevyšiel, preto sme dnes veľmi chceli vyhrať. Vedeli sme, že Detva hrá vonku veľmi dobre, vyhrala u silných súperov a na to sme sa museli pripraviť. V zlomových momentoch nás podržal brankár Trenčan. Je to pre nás vydreté, ale veľmi dôležité víťazstvo."

Josef Turek, tréner HC 07 Detva: "V prvej tretine sme si vytvorili veľa šancí, no nepremenili sme ich, hoci sme nastrelili žŕdky. Nehrali sme zle, ale bez streleného gólu sa nedá vyhrať. Veľmi dobre chytal náš brankár Petrík. O našej prehre rozhodli naše nepremenené šance."

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 WPC Koliba Detva 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 44. Hančák (Galamboč, Giľák), 60. Galamboš (Safaralejev). Rozhodovali: Kalina, Juhász (Maď.) - Stanzel, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2734 divákov.

Michalovce: Trenčan - Ventelä, Dalhuisen, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Vorobiev, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Giľák - Mesároš, Galamboš, Juusela - Hvila, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa - Borov

Detva: Petrík - Martin Chovan, Gachulinec, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Turan - Sýkora, Zuzin, Šišovský - Žilka, Valent, Gašpar - Török, Podešva, Surový - Ľupták, Čacho, V. Fekiač