Zľava: Lane Scheidl z HK Nitra a Sameli Ventela z HK Dukla Ingema Michalovce.
Zľava: Lane Scheidl z HK Nitra a Sameli Ventela z HK Dukla Ingema Michalovce. (Autor: sita)
TASR|22. okt 2019 o 20:48

Hostia prehrali každú tretinu minimálne o jeden gól.

HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce, 22.10.2019: fotogaléria

22.10.2019

NITRA/MICHALOVCE. Hokejisti HK Nitra triumfovali v utorňajšom domácom zápase 15. kola Tisport Ligy nad nováčikom HK Dukla Ingema Michalovce 6:2.

Úvodná tretina patrila domácim, Nitrania v nej dostávali Michalovce pod tlak.

Prvú veľkú šancu mal v 6. minúte Kollár, ktorého peknou prihrávkou našiel Rácz, ale puk sa iba obtrel o žrď.

V 9. minúte "corgoni" pretavili tlak na otvárací gól, keď tvrdú strelu Morrisona tečoval Pupák.

Michalovce vážnejšie Hanuljaka neohrozili.

Otvorili hru, bola to chyba

Aj v druhej tretine podala Nitra kvalitný výkon.

Hostia viac otvorili hru a to sa im vypomstilo.

V 22. minúte zvýšil na 2:0 Scheidl, na ktorého gól ešte Michalovce dokázali zareagovať.

Nenápadná strela z hokejky Mesikämmena zaplachtila za Hanuljaka - 2:1.

V 29. minúte dobre zaclonil Csányi a Versteeg presnou strelou vyhnal Trenčana z bránky - 3:1.

Ani Surák nezostal dlho s čistým kontom.

Komfortné trojgólové vedenie zabezpečil Nitre presnou strelou Blackwater, ktorý zužitkoval peknú prihrávku od Kerbashiana.

Zlomil ich piaty gól

Vstup do tretej tretiny vyšiel Dukle.

V presilovej hre dokázal Safaralejev pretlačiť puk za Hanuljaka a znížil.

Hostí však definitívne zlomil piaty gól Nitry.

V 49. minúte sa nenechal odstaviť od puku Csányi a z jeho práce vyťažil Fominych - 5:2.

V 53. minúte ukázal inštinkt strelca navrátilec Buček, keď šiestym gólom prekonal Suráka.

Nitranom zápas chutil a fanúšikov až do záveru bavili kombinačnou hrou.

HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Góly: 9. Pupák (Morrison, Kerbashian), 22. Scheidl (Morrison, Kerbashian), 29. Versteeg (Blackwater, Csányi), 33. Blackwater (Kerbashian, Mezei), 49. Fominych (Csányi), 53. Buček (Morrison, Mezei) - 26. Mesikämmen (Juusela), 43. Safaralejev (Linet, Giľák).

Rozhodovali: Lokšík, Kókai (Maď.) - Jurčiak, Kis-Király (Maď.),

vylúčení: 5:8, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0,

2347 divákov

Nitra: Hanuliak - Mezei, Morrison, Olsen, Pupák, S. Rácz, M. Versteeg, Korím - Buček, Kerbashian, Scheidl - Blackwater, Kollár, Lušňák - Fominych, Šimun, Csányi - Čaládi, Minárik, R. Rác - Tábi

Michalovce: Trenčan (29. Surák) - Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyev, Ventelä, Bdžoch, Kolba, Zekucia, Borov - Safaralejev, Lalancette, Spilar - Giľák, Galamboš, Mašlonka - Juusela, Linet, Hričina - Chalupa, Toma, Hamráček