Kvocera je pripravený platiť. Premiérový gól ho bude stáť päťdesiatku

Milanovi Kvocerovi (vľavo) spoluhráči gól do žilinskej siete hneď vyúčtovali.
Milanovi Kvocerovi (vľavo) spoluhráči gól do žilinskej siete hneď vyúčtovali. (Autor: Ján Mintál)
Róbert Andrejov|20. okt 2019 o 12:17

V Žiline bol blízko aj k dvom zásahom, svoju strelu už videl v sieti.

MICHALOVCE. Výborné futbalové predstavenie so spravodlivým remízovým vyvrcholením videli diváci v sobotu večer na žilinskom štadióne.

Hráči michalovského MFK Zemplín dokázali ako prví v aktuálnom prvoligovom ročníku zabodovať pod Dubňom po výsledku 1:1.

Aj keď Žilinčania nazbierali v doterajšom priebehu dvojnásobný počet bodov ako ich súper od Laborca, na ihrisku tento výrazný rozdiel vôbec nebolo vidieť.

Zverenci lodivoda Antona Šoltisa odohrali s veľkým favoritom vyrovnanú partiu a druhej najlepšej ofenzíve nedovolili z hry skórovať ani raz. Jediný gól totiž inkasovali iba z prísne nariadeného pokutového kopu.

Skóre mohli aj otočiť

Pre Michalovčanov sa súboj nevyvíjal dobre, po premenenej penalte Jánošíka z 24. minúty prehrávali 0:1, avšak desať minút pred odchodom do kabín ich vrátil do zápasu vyrovnávajúcim gólom Kvocera.

Aj po prestávke sa hral ofenzívny futbal, výborne pripravení východniari mali dokonca v niektorých fázach navrch a záverečnú štvrťhodinu dohrávali v presile o jedného hráča, keď sa hlúpo nechal vylúčiť Diaz, ktorý uštedril hlavičku do tváre Rotu.

A keby v 93. minúte premenil veľkú šancu striedajúci Peter Kolesár, mohli sa domov vracať aj s plným bodovým ziskom.

„Vedeli sme, že Žilina je doma veľmi silná, ale išli sme k nej s cieľom zabodovať. To sa nám aj podarilo a z remízy máme radosť. Dohrávali sme síce o jedného hráča navyše a mohli sme skóre aj otočiť, ale šance mali i Žilinčania, takže podľa mňa je deľba bodov zaslúžená,“ vyriekol po stretnutí autor michalovského gólu Milan Kvocera.

Polovica výplaty skončí v kase

Mládežnícky reprezentant Slovenska bol na konci rýchlej akcie na štýl žilinského mužstva, keď mu z ľavého krídla výborne naservíroval loptu na zadnú žrď Popovits.

Kmeňový hráč Trenčína mal v 56. minúte na kopačke aj druhý gól, avšak jeho krásny strelecký pokus k vzdialenejšej tyči zneškodnil žilinský brankár.

„Loptu som už videl v sieti. Strelu sa mi podarilo veľmi dobre umiestniť, ale Holec sa vyznamenal, keď výborným zákrokom loptu vytesnil na roh. Škoda, mohol som mať ešte o niečo väčšiu radosť, ale som rád aj za ten jeden gól,“ poznamenal 21-ročný Kvocera.

Pre rodáka z Považskej Bystrice to bol premiérový zásah v drese MFK Zemplín. Strelecký účet na novom pôsobisku si otvoril už vo štvrtom zápase.

„Spoluhráči si ma hneď v kabíne doberali a za prvý gól mi vyúčtovali 50 eur. Keď k tomu prirátam ešte ďalšie takmer tri stovky, ktoré musím zaplatiť, tak skoro polovicu svojej výplaty dám len do kasy,“ s úsmevom dodal rýchlonohý krídelník.

Domov»Sportnet na východe»Kvocera je pripravený platiť. Premiérový gól ho bude stáť päťdesiatku