Hokejisti Michaloviec si doma poradili so súperom z Budapešti

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|18. okt 2019 o 19:55

Hetrikom sa v domácom drese blysol Jakub Linet.

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 13. kole Tipsport Ligy nad maďarským tímom MAC Újbuda 4:1.

Hetrikom sa v drese nováčika najvyššej slovenskej súťaže blysol Jakub Linet.

Michalovčania od úvodných minút hýrili aktivitou a vypracovali si dve vyložené šance.

Lalancette so Safaraleyevom ich nevyužili a prišiel trest v podobe gólu Sofrona.

Budapeštiansky tím sa však tešil z vedenia iba tri minúty, tvrdou strelou pod hornú žrď vyrovnal Linet.

V úvode druhej tretiny spálili domáci dve tutovky, no v 29. minúte Linet zakončil peknú kombináciu presnou strelou z medzikružia - 2:1.

Center tretej michalovskej útočnej formácie bol na neudržanie a v 36. minúte po akcii Safaraleyeva s Hričinom zavŕšil hetrik.

V tretej tretine definitívne rozhodol o víťazstve domácich Giľák, ktorý zužitkoval prihrávku Spilara.

HK Dukla Ingema Michalovce - MAC Újbuda 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 15. Linet (Hričina, Ventelä), 29. Linet (Zekucia, Hričina), 36. Linet (Safaraleyev, Hričina), 45. Giľák (Spilar) - 12. Sofron (McNally).

Rozhodovali: Snášel, M. Korba - Jobbágy, Smrek.

vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0,

3296 divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyov, Ventelä, Hančák, Kolba, Zekucia, Borov - Juusela, Lalancette, Spilar - Giľák, Galamboš, Mašlonka - Safaraleyev, Linet, Giľák - Chalupa, Toma, Hamráček

MAC Újbuda: Halász - McNally, Carlisle, Pozsgai, MaCaulay, Garát, Orbán, Fejes, Schlekmann - Klempa, Strech, Sofron - Brance Orbán, Langkow, Bodó - Nagy, Pitt, Terbócs - Pápa, Majoross, Szigeti

Domov»Sportnet na východe»Hokejisti Michaloviec si doma poradili so súperom z Budapešti