Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Futbalisti Michaloviec doma podľahli Ružomberku

Rozhodol jediný gól hostí v nadstavenom čase druhého polčasu.

Momentka zo zápasu.Momentka zo zápasu. (Zdroj: huste.sk)

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v sobotu v 10. kole Fortuna ligy na ihrisku Michaloviec 1:0.

Ani na trinásty pokus nedokázali futbalisti MFK Zemplín Michalovce zdolať Ružomberok.

V zápase 10. kola Fortuna ligy od toho neboli ďaleko, hernú a streleckú prevahu však nezúročili a hostia ich za to potrestali v nadstavenom čase.

Prvý polčas bez gólov

Prvý polčas herne patril domácim hráčom, bezgólové skóre však nezmenili ani tri sľubné šance Kolesára.

Ten prvýkrát pohrozil brankárovi Macíkovi už v 6. minúte, no po Sidibého prihrávke zblízka nenamieril presne.

Po polhodine hry už mieril presnejšie, jeho sľubnú strelu zmaril efektným zákrokom brankár Macík.

Aj o tretiu sľubnú šancu prvého polčasu sa postaral Kolesár, Macík však zlikvidoval aj jeho hlavičkový pokus.

Hlavička po rohu

Väčšiu streleckú aktivitu domácich potvrdil krátko po zmene strán aj Popovits, no Macík bol na jeho strelu spoza šestnástky pripravený.

Súvisiaci článok Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Aj druhé dejstvo bolo najmä o snahe domácich prelomiť defenzívnu hrádzu hostí, tí však boli v obrannej hre pozorní.

Bezgólové skóre sa nezmenilo ani v 87. minúte, keď si Maslo takmer tečoval loptu do vlastnej bránky, Macík výborne zareagoval.

V nadstavenom čase mohol domácich najskôr šokovať Takáč, ktorý zblízka nenamieril presne.

Po následnom rohovom kope sa však hlavičkou presadil Mojžiš, ktorý rozhodol o víťazstve Ružomberčanov.

Povedali po zápase:

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: Vedeli sme, s čím príde Ružomberok. Čakali sme dobrú organizáciu ich defenzívy. Naši hráči podali dobrý výkon, nemám im čo vyčítať. Snáď iba finálnu fázu, v ktorej nám Macík pochytal viaceré šance. Futbal sa hrá na góly, hostia nám ho dali v nadstavenom čase. Myslím si však, že môžeme mať hlavy hore. Naša kvalita stúpa, výkon bol dobrý, už zostáva iba pretaviť to do výsledkov.

Ján Haspra, tréner MFK Ružomberok: Po dvoch víťazných zápasoch v Dunajskej Strede a Kalši sme túžili pokračovať v úspešných výsledkoch. Úvod zápasu bol z našej strany veľmi rozpačitý. Michalovčania sa síce dostali do tlaku, naši hráči však zodpovedne pristupovali k defenzíve. V druhom polčase postupne rástol tlak domácich, no veľké šance si nevytvárali. Veľmi nám pomohol brankár Macík, ktorý sa vrátil do bránky. Napokon sa k nám priklonilo aj šťastie. Musím chlapsky priznať, že sme dnes neboli lepšie mužstvo.