Trebišovčania siahali na prekvapenie. Prvoligista rozhodol v samom závere

Trebišovčania prehrali s favoritom po góle v záverečných minútach.
Trebišovčania prehrali s favoritom po góle v záverečných minútach. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|25. sep 2019 o 18:22

Slavoju sa naďalej lepí smola na päty, Zlaté Moravce poriadne potrápil.

Trebišov - Zlaté Moravce (4. kolo Slovnaft Cupu): fotogaléria

25.9.2019

TREBIŠOV. Futbalisti druholigového Trebišova boli v stredajšom súboji 4. kola Slovnaft Cupu veľmi blízko veľkého výsledku.

V domácom zápase s účastníkom najvyššej súťaže FC ViOn Zlaté Moravce podali výborný výkon, v niektorých fázach hry dokonca prevýšili svojho súpera, ale po záverečnom hvizde im zostali iba oči pre plač.

Mužstvu od Žitavy podľahli najtesnejším rozdielom 1:2, keď prvoligista im zasadil rozhodujúci úder v úplnom závere stretnutia, konkrétne v 86. minúte.

Vzhľadom na priebeh duelu je pre Slavoj táto prehra veľmi krutá.

Viedli iba šesť minút

Zemplínčania sa súpera, ktorý je aktuálne vo fortunaligovej tabuľke na výbornom štvrtom mieste, vôbec nezľakli a od úvodných minút mu dávali najavo, že kožu lacno nepredajú.

V 20. minúte sa po peknom zásahu Lukáša Tótha dokonca ujali vedenia, ale už o šesť minút neskôr vyrovnal po jednej z mála chýb v zadných radoch Martin Orávik.

Keď sa už zdalo, že zápas dospeje až do penaltového rozstrelu, štyri minúty pred koncom po rohu skóroval hosťujúci Antonio Asanovič.

„Veľká škoda konečného výsledku, pretože na súpera sme boli veľmi dobre pripravení. Chceli sme podať kvalitný výkon a konečne prelomiť tú smolu, ktorá sa na nás lepí. Polovicu z toho sme splnili, predviedli sme sa v dobrom svetle a potrápili súpera, ale opäť raz sme chybovali pri štandardnej situácii, ktorá rozhodla o našej prehre,“ krútil hlavou trebišovský krídelník Lukáš Tóth.

Všetci veria, že sa to už zlomí

Kolektív z juhu Zemplína sa trápi. Nie však herne, ale predovšetkým výsledkovo.

Po sérii piatich prehier v rade sa zošmykol v druholigovej tabuľke na poslednú priečku a chuť si nevylepšili ani v pohári.

„Nezažívame najšťastnejšie obdobie, veľa zápasov sme smolne prehrali, ale všetci v kabíne veríme, že už sa to konečne otočí a zvíťazíme. Ak nadviažeme na tento výkon aj v nedeľu proti Skalici, som presvedčený, že budeme úspešní,“ optimisticky hovoril Tóth.

Zverenci trénerskej dvojice Vladimír Rusnák – Ľuboš Benkovský vôbec prvýkrát v tejto sezóne nastúpili na domovskom štadióne a hneď to bolo na ich výkone cítiť.

„Fanúšikovia nás podporili, za čo im ďakujem. Nechceme sa vyhovárať, ale v lige nám domáce prostredie veľmi chýba. Verím tomu, že ak by sme už hrali nejaké zápasy na svojom štadióne, bodov na našom konte by bolo oveľa viac.“