Michalovčania pokračujú v spanilej jazde, zdolali aj Poprad

(Autor: ilustračné - Róbert Andrejov)
Sportnet|20. sep 2019 o 20:32

Zvíťazili však až v samostatných nájazdoch.

MICHALOVCE, POPRAD. Ani v treťom domácom zápase Tipsport ligy 2019/2020 nenašiel nováčik súťaže HK Dukla Ingema Michalovce premožiteľa.

Po triumfoch nad Liptovským Mikulášom a Nitrou si Zemplínčania v piatkovom 4. kole poradili doma aj s Popradčanmi, zdolali ich 4:3 po samostatných nájazdoch.

"Kamzíci" si do tabuľky pripísali tretí bod v tomto ročníku, zo štyroch zápasov ešte ani raz nezvíťazili v riadnom hracom čase.

Priebeh stretnutia

Tipsportligový nováčik z Michaloviec vyhral oba doterajšie domáce zápasy a výhodu vlastného publika chcel potvrdiť aj proti "kamzíkom".

Búrlivá kulisa sledovala v úvode vlažnejší hokej, postupne si však Michalovčania vypracovali hernú prevahu.

V 10. minúte sa pred brankára hostí Vošvrdu dostal Hričina a otvoril skóre - 1:0.

Tesný náskok vydržal domácim iba 30 sekúnd, keďže Takáčova strela skončila za popradským brankárom - 1:1.

Krátko po prestávke sa hostia dostali k presilovke, v ktorej Zagrapan zužitkoval prihrávku Leclerca a poslal hostí do vedenia - 1:2.

V polovici druhej časti mali domáci presilovku, v ktorej síce nevyrovnali, no vynahradili si to v 36. minúte, keď za Vošvrdu prešiel pokus Dalhuisena - 2:2.

Už o minútu mohli ísť domáci do vedenia, ich zásah však neplatil pre hru so zdvihnutou hokejkou. Dočkali sa však v 42. minúte, keď Hričina dorazil puk za Vošvrdu a dosiahol svoj druhý gól v zápase aj v sezóne - 3:2.

Snaha Popradčanov o vyrovnanie narážala na organizovanú hru domácich, no napriek tomu mohli vyrovnať. V 47. minúte Bjalončíkov pokus zastavila žŕdka Trenčanovej bránky.

V 51. minúte však Leclerc potrestal chybu michalovského obrancu Mesikämmena a vyrovnal na 3:3.

Víťaza vyrovnaného zápasu neprinieslo ani predĺženie.

V ňom mali sľubné šance Dalhuisen aj Karterud a rozhodnutie nepriniesla ani presilovka Michalovčanov.

V samostatných nájazdoch sa najskôr presadili Giľák aj Svitana, víťazný gól napokon strelil domáci útočník Juusela.

Hlasy po zápase

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: "Myslím si, že by sme boli spokojní aj s bodom. Nebol to dnes náš deň, chýbala nám iskra. Myslím si, že od stavu 1:1 bol Poprad lepším tímom. Mohli sme ďakovať brankárovi Trenčanovi, že to bolo stále tesné. Mohli sme síce získať aj tri body, ale to by nebolo spravodlivé. Ceníme si toto víťazstvo, pretože takéto ubojované body tešia možno ešte viac."

Pavel Paukovček, asistent tréner HK Poprad: "Diváci videli vyrovnaný hokej. Mrzia ma nepremenené šance v 3. tretine, keď sme mohli rozhodnúť o bodoch pre nás. Nájazdy vyhral súper, ja mu gratulujem k víťazstvu."

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 4:3 po predĺžení a sam.nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Hričina, 36. Dalhuisen (Lalancette, Juusela), 42.Hričina (Kolba, Bžoch), rozh. nájazd Juusela - 11. Takáč (Zagrapan,Leclerc), 23. Zagrapan (Leclerc, Ulrych), 51. Leclerc.

Rozhodovali:Kalina, Nagy - Kis-Király (obaja Maď.), Jobbágy, vylúčení: 3:3 na2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3648 divákov.

zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Mesikämmen, Dalhuisen,Ventelä, Vorobjov, Kolba, Bdžoch, Zekucia - Mašlonka, Lalancette,Juusela - Hričina, Galamboš, Hvila - Giľák, Linet, Safaralejev - Borov

HK Poprad: Vošvrda - Brejčák, Kozák, Ťavoda, Erving, Fabian,Ulrych, Hodorovič, Kramár - Svitana, Bjalončík, Karterud - Leclerc,Zagrapan, Takáč - Kundrik, Mlynarovič, Štrauch - Králik, MatejPaločko, Matúš Paločko

Domov»Sportnet na východe»Michalovčania pokračujú v spanilej jazde, zdolali aj Poprad