Turík zaznamenal víťazný gól Michaloviec.
Turík zaznamenal víťazný gól Michaloviec. (Autor: Róbert Andrejov)
TASR|14. sep 2019 o 20:53

V ôsmom kole Fortuna ligy porazili súpera 2:1.

MICHALOVCE. V stretnutí 8. kola futbalovej Fortuna ligy si pripísali hráči MFK Zemplín Michalovce dôležité víťazstvo.

V domácom prostredí hrali s Trenčínom dlhú presilovku o jedného hráča a v zaujímavom dueli viedli už 2:0.

Súper síce skorigoval, ale Zemplínčania si druhú výhru v sezóne už postrážili.

Po červenej karte prišli dva údery

Dianie v prvom polčase výrazne ovplyvnila situácia zo 7. minúty, keď Kpekawa fauloval domáceho Trusu a dostal červenú kartu.

Útočníka Michaloviec vystriedal Sidibé, ktorý v 16. minúte unikol obrane hostí a hoci zakončil z ostrého uhla, prízemnou strelou prekonal Šemrinca.

Domáci hráči sa snažili držať hru vo svojej réžii, v 27. minúte však takmer vyrovnal Bukari, no nádejnú situáciu zakončil strelou mimo bránky.

Po polhodine hry bolo už 2:0, keď po ďalšom zaváhaní obrany Trenčanov skóroval Turík.

Tretí gól rozbehnutých Michalovčanov mohol pridať Peter Kolesár, osamotený pred Šemrincom však prestrelil bránku.

Zaujímavý zápas až do konca

Hostia sa po prestávke snažili o kontaktný gól aj napriek oslabeniu.

Bukari ešte Kiru neprekonal, no v 61. minúte van Kessel vyhral osobný súboj s Červakom a prestrelil domáceho brankára.

Krátko na to mohli P. Kolesár aj Turík vrátiť domácim dvojgólový náskok, Šemrinca však neprekonali.

V závere zápasu ešte diváci tlieskali strele Kolesára a efektnému zákroku Šemrinca.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Toto víťazstvo by som vymenil za zdravie Trusu. Prišli sme o jedného hráča a s chlapcami v kabíne sme sa zhodli, že mu ho venujeme. Je to také víťazstvo cez slzy. V druhom polčase sme videli, že súper má kvalitu. Potrebovali sme vyhrať, tri body sú doma a verím, že sa od toho odrazíme aj v ďalších zápasoch a potvrdíme stúpajúcu formu."

Roman Marčok, tréner AS Trenčín: "Pre nás to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom domáci využili dvomi gólmi presilovku o jedného hráča. V druhom sme ukázali správny charakter, dali sme veľkú energiu do toho, aby sme otočili skóre. Výsledok nie je pre nás dobrý, ale s výkonom v druhom polčase som spokojný."

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:1 (2:0)

Góly: 16. Sidibé, 32. Turík - 61. van Kessel.

Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Carrillo, Kolesár, ČK: 9. Kpekawa, 1 419 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Červak, M. Kolesár - Savvidis - Kountouriotis, Turík (88. Garcia), P. Kolesár (71. Danko), Popovic - Trusa (12. Sidibé).

AS Trenčín: Šemrinec - Ligeon, Šulek, Kpekawa, Neeskens (88. Corryn) - Zubairu, Koolwijk, Roguljič (72. Comvalius) - Bukari, Depetris (12. Kleščík), van Kessel.