Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Michalovčania naďalej ostávajú bez gólu

Sú na poslednej, dvanástej priečke tabuľky.

Tréner Michaloviec Anton Šoltis.Tréner Michaloviec Anton Šoltis. (Zdroj: TASR)

ZLATÉ MORAVCE, MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce naďalej čakajú na prvý gól v novej sezóne Fortuna ligy.

V sobotnom stretnutí 3. kola podľahli na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:1 a sú na poslednej, dvanástej priečke bez bodu a so skóre 0:7.

Domáci si pripísali druhé víťazstvo za sebou.

Priebeh stretnutia

Od úvodu stretnutia to boli domáci, ktorí diktovali tempo hry.

Už v 3. minúte mal gól na kopačke Tkáč, ale z dvoch metrov trafil iba ľavú žrď a následnú Ďubekovu strelu z "malého vápna" Kira vykopol z bránkovej čiary.

Súvisiaci článok Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Skóre sa predsa len zmenilo v 7. minúte, keď Ďubek z 20 m z priameho voľného kopu namieril perfktne do šibenice.

V 24. minúte prudkú strelu Válovčana len s námahou vyrazil Kira pred seba. Po polhodine hry si na Ďubekov roh vyskočil Asanovič, ktorého prudká hlavička tesne presvišťala ponad brvno.

V 42. minúte sa zrodil prvý strelecký pokus hostí, Trusa však z dobrej pozície Pindrochovu bránku netrafil.

Po zmene strán sa hralo hore-dole, ale ofenzívne umenie oboch súperov sa končilo pred "veľkým vápnom".

V 49. minúte Ďubekova štandardka našla Tótha, ktorého hlavička tesne minula cieľ.

Na opačnej strane striedajúci Hovhannisjan neprekvapil Pindrocha. V 68. minúte Tóth dlhým pasom vysunul Válovčana, ktorý z dobrej pozície vypálil prudko nad.

V záverečnej štvrťhodine sa hostia čoraz viac tlačili pred pokutové územie domácich, ale v koncovke boli bezzubí.

V 88. minúte mohlo byť hotovo, keď po akcii Ďubek - Koval - Rodrigues ratoval hostí Kira.

V nadstavenom čase Rodrigues nedoklepol hlavou ani z kroka a domáci zvíťazili vďaka gólu z úvodu stretnutia.

Hlasy trénerov

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Do zápasu sme išli s tým, že chceme dostať súpera pod tlak, čo sa nám aj podarilo. Dali sme žrď, pekný gól, boli sme lepší, dominantnejší. V druhom polčase sme sa zbytočne zatiahli, čo sme nechceli. Boli sme však aktívnejší, čo sa týka striel. Striedaniami sme zápas uhrali a v závere sme mohli pridať aj druhý gól."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Upozorňovali sme chlapcov na vstup do stretnutia, no opäť sme inkasovali hned skraja. Prvý polčas z našej strany bol slabý, ustráchaný. V druhom polčase sme išli viac do rizika, ale chýba nám kvalita. Išli sme za gólom, čo sa nám však nepodarilo. Súper dal gól, vyhral a ja mu gratulujem."