Michalovce opäť nedokázali poraziť Ružomberok

Zemplínčania doma prehrali rozdielom triedy.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.(Zdroj: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Ružomberok sa výrazne priblížili k účasti v predkole budúcej sezóny Európskej ligy.

V sobotnom stretnutí 8. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige triumfovali na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:0 a na tretej priečke majú dva zápasy pred koncom päťbodový náskok pred štvrtou Žilinou, ktorá podľahla bratislavskému Slovanu 2:6.

Pokus o prvú výhru opäť nevyšiel

Prečítajte si tiež: Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Michalovčania nastúpili s cieľom prvýkrát od postupu do najvyššej súťaže zdolať Ružomberok, no prvý polčas im nevyšiel.

Po obojstranne nevýraznej polhodine hry fauloval Carrillo v šestnástke Gereca a Qose premenil nariadenú jedenástku - 0:1.

Od tohto momentu ožilo dianie na ihrisku, náskok hostí mohol zvýšiť v 33. minúte Kostadinov, ale pred odkrytou bránkou namieril vedľa.

V 39. minúte neuspel ani Diarra, keď tlak domácich zblízka zakončil iba nevýraznou strelou.

Domáci sa neradovali ani v 42. minúte, keď Kolesár skúsil šťastie strelou z hranice šestnástky, tá však tesne minula bránku.

Prečítajte si tiež: Viac ako prehra mrzia trénera Michaloviec zranenia hráčov Čítajte

V 52. minúte domáci prepadli na polovici súpera, Mustedanagič v rýchlom prečíslení potiahol loptu a hoci michalovský brankár Kira jeho strelu vykryl, dorážajúci Gerec už skóroval - 0:2.

Hostia získali sebaistotu a v 61. minúte neboli ďaleko od tretieho gólu, na Mustedanagičov pokus však včas zareagoval Kira.

O zdramatizovanie zápasu sa v 69. minúte snažil striedajúci Kountouriotis, ale ani jeho pokus neprekvapil ružomberského brankára Macíka.

Skóre zápasu uzavrel Gál-Andrezly, ktorý prekonal Kiru strelou z hranice šestnástky - 0:3.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Myslím si, že aj napriek mnohým výpadkom v zostave sme odohrali dobrý prvý polčas. Škoda druhého gólu, neboli sme trpezliví. Až príliš rýchlo sme chceli vyrovnať, otvorili sme hru a súper využil brejky, ktoré má naozaj dobré. Za stavu 0:2 si to už súper ako Ružomberok vie postrážiť. Potom to už bolo živelné, najmä po viacerých zraneniach bolo vidieť, že nám chýbala lepšia organizácia."

David Holoubek, tréner MFK Ružomberok: "Videli sme veľmi hektický zápas. My sme ho síce vyhrali 3:0, ale mohlo sa to skončiť hocijako. Zápasy s Michalovcami bývajú otvorené, rozhodujú v nich detaily v koncovke. Do zápasu nás dostala jedenástka, ktorá nám uľahčila úlohu. Myslím si, že fanúšikom futbalu sa tento zápas musel páčiť. Som rád, že sme ho zvládli, lebo po zápase so Slovanom sme sa potrebovali dostať na zem, aby hráči naďalej tvrdo pracovali. Myslím si, že zaslúžene sme si odniesli tri body."