Zemplínčania si po troch ligových prehrách pripísali víťazstvo

(Autor: TASR/Roman Hanc)
Sportnet|27. apr 2019 o 18:58

Pre Žilinu je to štvrtá prehra po sebe.

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec zdolali v zápase 6. kola skupiny o titul najvyššej slovenskej súťaže hráčov Žiliny tesne 2:1.

Zverenci Antona Šoltisa ukončili sériu troch prehier po sebe a upevnili si piatu priečku tabuľky.

Kým Michalovčania svoju negatívnu šnúru ukončili, "šošoni" pokračujú v nepresvedčivých výkonoch. Naposledy bodovali 30. marca pri remíze 1:1 v Ružomberku.

Priebeh stretnutia

Prvý polčas priniesol zaujímavé dianie, ktoré okorenili aj góly.

Hostia si viackrát vytvorili tlak, ich gól v 25. minúte však neplatil pre ofsajd. V 27. minúte sa po Kountouriotisovej prihrávke dostal do šestnástky Tounkara, ktorý poľahky vyhral súboj s Kašom a otvoril skóre - 1:0.

Domácich strelený gól naštartoval, ožili aj diváci a viac sa hralo na polovici Žilinčanov.

V 34. minúte Žofčák získal loptu pri napádaní súpera, narazil si s Tounkarom a pozičnú chybu hostí v defenzíve potrestal strelou medzi nohy brankára Holeca - 2:0.

Domáci sa v druhom dejstve sústredili na pozornú hru a udržiavanie si dvojgólového náskoku.

Snahy Žilinčanov o kontaktný gól sa im dlho darilo mariť už v zárodku. Od 59. minúty hrali hostia presilovku po tom, čo Tounkara videl druhú žltú kartu.

V 73. minúte diváci tlieskali ďalekonosnej strele Ananga a pohotovému zákroku brankára Kiru.

Ten však v 76. minúte inkasoval po tom, čo sa Tomič v pokutovom území presadil cez obrancu Rotu a namieril presne - 2:1.

V nadstavenom čase si najskôr na center Holúbeka márne nabehli dvaja spoluhráči.

Na opačnej strane zachránil Žilinčanov pred istým gólom Káčer, ktorý zmaril strelu Kolesára.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Súper bol v úvode lepší, silnejší na lopte. Chceli sme zatvárať nebezpečné priestory, to sme však zvládali až neskôr. Po našom góle sme prevzali iniciatívu a zvýšili sme na 2:0. Môžeme byť spokojní s efektivitou, z minima sme vyťažili maximum. Po vylúčení sme to dobre uhrali z taktického hľadiska. Zavreli sme šestnástku, hoci mal súper okrem gólu aj nejaké 2-3 šance."

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Boli sme aktívnejší, viac sme hrali s loptou a dostávali sme sa aj do šancí. Gól sme strelili, ale iba z ofsajdu. Mali sme viacero veľmi dobrých situácií, no potom prišiel zlý úsek zápasu. Ku koncu prvého polčasu boli lepší Michalovčania. Priebeh druhého dejstva ovplyvnilo vylúčenie hráča domácich. Išli sme za vyrovnávajúcim gólom, ale Michalovčania kúskovali hru a postrážili si to."

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 2:1 (2:0)

Góly: 27. Tounkara, 34. Žofčák - 76. Tomič. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Žofčák, Petro - Kaša, Diaz, ČK: 59. Tounkara (Mich.) po 2. ŽK, 918 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Beskorovajnij, Petro - Casado - Kountouriotis (77. Špiriak), Danko (69. Grič), Žofčák (83. Sulley), Kolesár - Tounkara

MŠK Žilina: Holec - Anang (75. Škvarka), Kaša, Minárik, Sluka (46. Vallo) - Káčer, Diaz (Balaj), Bernát - Tomič, Boženík, Holúbek

Tabuľka

Fortuna liga - tabuľka po sobotňajších zápasoch 6. kola nadstavbovej časti (skupina o titul /1.- 6. tím/, skupina o udržanie /7. - 12. tím/):

12. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 28 7 4 17 28:51 25

Domov»Sportnet na východe»Zemplínčania si po troch ligových prehrách pripísali víťazstvo