Michalovčania doma znovu vyšli gólovo aj bodovo naprázdno

Michalovčania na vlastnom trávniku podľahli favorizovanej Dunajskej Strede 0:2.
Michalovčania na vlastnom trávniku podľahli favorizovanej Dunajskej Strede 0:2. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|20. apr 2019 o 21:14

Tentoraz nestačili na Dunajskú Stredu, góly inkasovali po zmene strán.

Michalovce - Dunajská Streda 0:2: fotogaléria

20.4.2019

MICHALOVCE. Po troch dňoch zaknihovali futbalisti michalovského MFK Zemplín na vlastnej pôde navlas rovnakú porážku.

V stredu v semifinálovej odvete Slovnaft Cupu prehrali 0:2 so Žilinou a v sobotu podľahli tým istým výsledkom na ligovej scéne aj Dunajskej Strede.

Obe stretnutia mali aj takmer identický priebeh. V prvom polčase Zemplínčania nepremenili niekoľko sľubných príležitostí, za čo boli po zmene strán potrestaní dvomi gólmi.

Po tretej ligovej prehre v sérii sa síce žlto-modrí udržali na piatej priečke tabuľky, avšak po prekvapujúcom triumfe v Žiline sa k nim Seredčania priblížili už na rozdiel jediného bodu.

Nalomil ich smolný prvý gól

Michalovce na Bielu sobotu mali na to, aby súpera zo Žitného ostrova porazili.

V úvodnej 45-minútovke mal kapitán Igor Žofčák tri veľmi dobré šance na skórovanie, no raz namieril iba do žrde, druhýkrát tesne vedľa a do tretice ho vychytil brankár Martin Jedlička.

„Prehry nás mrzia, ale taký je futbal. Musíme sa z nich poučiť a ísť ďalej. Verím, že už v najbližšom stretnutí zlomíme smolu v koncovke a podarí sa nám zaknihovať lepší výsledok. Dáme do toho všetko, aby sme v sobotu doma so Žilinou už vyhrali," neklesal na duchu obranca MFK Zemplín Dominik Špiriak.

Domov»Sportnet na východe»Michalovčania doma znovu vyšli gólovo aj bodovo naprázdno