Igor Žofčák oslavuje úvodný jarný michalovský gól.
Igor Žofčák oslavuje úvodný jarný michalovský gól. (Autor: TASR)
TASR|30. mar 2019 o 18:53

Góly MFK Zemplín strieľali Žofčák a Zacharkiv.

Michalovce - Sereď 2:0: fotogaléria

1.4.2019

MICHALOVCE. V druhom kole nadstavbovej skupiny o 1. - 6. miesto vo futbalovej Fortuna lige zvládli michalovskí hráči súboj tabuľkových susedov.

Po výhre 2:0 nad Sereďou sa na piatej priečke vzdialili dnešnému súperovi už na rozdiel štyroch bodov a na štvrtý Ružomberok strácajú už len tri body.

Dva údery už v prvom polčase

Prvý polčas bol herne v réžii domácich hráčov a tí svoju prevahu prejavili aj gólovo.

V 17. minúte prenikol obranca Rota do pokutového územia a po jeho prihrávke skóroval Žofčák - 1:0.

V 20. a 23. minúte mohol náskok domácich zvýšiť Zacharkiv, dve nádejné pozície však nevyriešil ideálne.

Hostia pohrozili v 27. minúte, Lačný však trafil iba bočnú sieť.

Zacharkiv sa dočkal v 40. minúte, keď zblízka využil nedôraz obrany hostí a upravil na 2:0.

Náskok si ustrážili

V druhom polčase sa hra vyrovnala, domáci si strážili dvojgólový náskok a čakali na chyby súpera.

Hralo sa najmä medzi šestnástkami a diváci videli iba minimum streleckých pokusov.

V 72. minúte sa Rota opäť dostal do šestnástky hostí, ale jeho ofenzívna aktivita nezmenila skóre.

V 80. minúte mohli hostia znížiť na 2:1, ich gól však neplatil pre ofsajd.

Gólovú bodku za zápasom mohol dať striedajúci Sulley, v dvoch sľubných príležitostiach však neuspel.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Chceli sme hrať aktívne a myslím si, že sme do zápasu dobre vstúpili. V prvom polčase sme mohli pridať aj ďalšie góly, keby sme pri riešení situácií v útočnej fáze mali viac pokoja. V druhom polčase sme si to už postrážili, hrali sme takticky. Myslím si, že je to naše zaslúžené víťazstvo. Chceli sme vyhrať, podarilo sa nám to a už myslíme na Slovenský pohár."

Karel Stromšík, tréner ŠKF iClinic Sereď: "V prvom polčase sme veľa kazili, mali sme veľa nepresností s loptou a chýbala nám aj agresivita. To bola voda na mlyn domácich. Z toho aj pramenili dva inkasované góly. V druhom polčase to už bolo lepšie, vychádzali nám prihrávky a aj sme si vytvorili nejaké šance."

MFK Zemplín Michalovce – ŠKF Sereď 2:0 (2:0)

Góly: 17. Žofčák, 40. Zacharkiv.

Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Casado,Danko - Iván, St. Hillaire, Kuzma, Baez, ČK: Sus (Sereď) po 2. ŽK, 1 183 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Grič, Beskorovajnij,Vojtko - Casado - Diarra, Trusa, Žofčák (61. Danko), Kountouriotis(61. Kolesár) - Zacharkiv (76. Sulley).

ŠKF iClinic Sereď: Penksa - Sus, Djiby Ba, Menich, Hučko- Baez, Adekuoroye (61. Lukáčik) - Lačný, Pankaričan (46. St.Hillaire), Iván (71. Špehar) - Kuzma.

Domov»Sportnet na východe»Michalovce zvládli súboj tabuľkových susedov so Sereďou