Sportnet|13. mar 2019 o 19:21

Hráči spod Tatier mali ťažké srdce na rozhodcu.

MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad : fotogaléria

14.3.2019

MICHALOVCE, POPRAD. MFK Zemplín Michalovce doplnil kvarteto semifinalistov slovenského pohára vo futbale Slovnaft Cupu 2018/2019.

V stredajšom štvrťfinálovom stretnutí si Zemplínčania poradili na domácom ihrisku s hráčmi FK Poprad 2:1.

Priebeh stretnutia

Hostia síce išli do vedenia v 11. minúte, keď z jedenástky skóroval Horváth, ale Michalovčania ešte do prestávky otočili skóre.

V 33. minúte im vyšla ofenzívna akcia, ktorú po Žofčákovej prihrávke zakončil Kolesár - 1:1.

O štyri minúty vyrazil popradský brankár Knurovský Diarrovu strelu pred Danka a ten upravil na 2:1.

Druhý polčas priniesol viac bojovnosti než gólových príležitostí. Na trávniku sa často iskrilo, pribudlo ostrých súbojov a v závere zápasu došlo aj k potýčke.

Hráči Popradu mali ťažké srdce na rozhodcu, ktorého musela ratovať usporiadateľská služba, viacero konfliktov mali medzi sebou aj hráči oboch tímov.

Fortunaligista si napokon tesné víťazstvo udržal.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Cieľ postúpiť sme splnili. Som hrdý na mojich hráčov a zároveň som rád, že zvládli ťažký zápas. Súper vyrukoval s agresívnou hrou, ktorá nám robila problémy. Súhlasím s tvrdením, že v druhom polčase sa viac nehralo ako hralo."

Marek Petruš, tréner FK Poprad: "Vyjadrím sa iba k zápasu, nie k jeho záveru. Síce sme sa ujali vedenia, ale domáci ešte v prvom polčase otočili skóre, keď sa prejavila ich kvalita v krídelných priestoroch. Inkasovali sme v podstate dva identické góly, ktoré rozhodli. Gratulujem Michalovciam k postupu."

MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad 2:1 (2:1)

- do semifinále postúpili Michalovce

Góly: 33. P. Kolesár, 37. Danko - 11. Horváth (z pok. kopu), ŽK: 36. Žofčák, 52. Vojtko, 56. Beskorovajnyj, 62. Zacharkiv, 89. Tounkara - 17. Zekucia, 28. Jančo, 62. Streňo, 62. L. Horváth, ČK: 90.+ J. Carrillo, 90.+ Tounkara (obaja Michalovce) po 2. ŽK, rozhodovali: Horváth - Bednár, Hrmo