Pevnosť Michalovčanov padla, do kolien ich zrážali zbytočné fauly

Michalovčania sa radovali iba v prvom zápase, po tom druhom už smútili.
Michalovčania sa radovali iba v prvom zápase, po tom druhom už smútili. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|27. feb 2019 o 11:09

Dukla odštartovala finále víťazne, v druhom zápase však prekvapujúco pustila perie.

Michalovce - Martin 3:0 a 1:2 pp: fotogaléria

27.2.2019

MICHALOVCE. Azda len málokto čakal, že po úvodných dvoch finálových súbojoch play-off St. Nicolaus I. hokejovej ligy bude stav série vyrovnaný.

Martinčania však dokázali raz uspieť na horúcom michalovskom ľade, keď hradby Zemplínčanov dobyli v druhom dueli po triumfe 2:1 po predĺžení.

Dukle pripravili iba druhú porážku v aktuálnej sezóne.

Keďže prvé stretnutie vyhral obhajca presvedčivo 3:0, do Turca sa séria sťahuje za stavu 1:1.

Finálové boje v Martine budú pokračovať v piatok a sobotu (hrá sa o 17.30 hod.).

Isté je aj to, že minimálne raz ešte uvidia hokejové predstavenie aj fanúšikovia v Michalovciach (v pondelok 4. marca).

Výborný začiatok duelu

Do finálovej série vstúpili „líšky“ tak, ako sa na favorita patrí.

Súpera dostali pod veľký tlak, z ktorého síce vyťažili len jeden gól, ale keďže po jednom pridali aj vo zvyšných dvoch tretinách, bez väčších problémov zvíťazili.

„Prvých desať minút sme hrali ozaj veľmi dobre, potom nás však pribrzdili vylúčenia a hra sa začala vyrovnávať. Druhá tretina bola dosť rozkúskovaná, vypadli sme z tempa a náš tlak opadol. Chlapcom som vyčítal aj to, že málo korčuľovali a chýbali mi u nich aj väčšie emócie. Tak sa vo finále nemôže hrať, musia na ľade nechať viac srdca. V závere sme súperovi ponúkli šancu na vyrovnanie ďalšími hlúpymi faulmi, no našťastie sme oslabenie o dvoch hráčov ubránili. V dôležitých momentoch nás podržal brankár Trenčan, pri viacerých šanciach Martina sme mali aj šťastie,“ opísal prvé stretnutie lodivod HK Dukla Ingema Michalovce Miroslav Chudý.

Brankár Bernát zatiahol „roletu“

Po druhom dueli už v michalovskom tábore zavládol veľký smútok a vyše tritisíc divákov odchádzalo zo štadióna sklamaných. Martin vďaka skvele chytajúcemu mladíkovi Branislavovi Bernátovi, ktorý mal úspešnosť zákrokov 98,31 %, prekvapujúco po tuhom boji uchmatol bod za výhru 2:1 po predĺžení.

„Do tohto súboja sme nenastúpili tak, ako deň predtým. Chýbalo nám viac pohybu aj agresivity, ale paradoxne sme si vypracovali tri čisté šance, ktoré sme nepremenili a súper nás za to potrestal sedem sekúnd pred koncom prvej tretiny. Potom už len bránil a bránil a my sme celý zápas dobýjali jeho bránu. V rovnovážnom stave sa hralo iba v obrannom pásme hostí. Plány nám opäť krížili zbytočné vylúčenia, vďaka ktorým sa súper držal v hre. Napriek tomu sme vyrovnali a mali ďalšie príležitosti na rozhodnutie. Žiaľ, nepremenili sme ich, a v nadstavení sme Martinu ponúkli šancu, aká by sa na takejto úrovni stávať nemala, a tú aj využil,“ uviedol Chudý.

Disciplína veľmi pokrivkáva

Skúseného kormidelníka najviac hnevala nedisciplinovanosť jeho zverencov.

V prvom zápase inkasovali šesť dvojminútových trestov, v druhom dokonca dvakrát viac.

Zemplínčania robili niekedy až detinské fauly, a to hlavne v útočnom pásme.

„Ja už neviem, ako to mám chlapcom vysvetliť. Nestalo sa to prvýkrát, disciplína nám veľmi pokrivkáva. Robíme množstvo útočných faulov, čo sa nemôže stávať. Vylúčenia nás stoja veľa síl, súper sa počas nich vždy dokáže nadýchnuť. To nás dostáva do kolien a na to doplácame. Ťažko sa niečo naháňa, keď hráte jednu tretinu zápasu o štyroch hráčoch,“ skonštatoval Chudý.

Prvýkrát v prebiehajúcom play-off tak Dukla pocestuje na dvojzápas k súperovi za nerozhodného stavu.

Chudý je však presvedčený, že prehra v druhom súboji jeho hráčov len posilní.

„Nič sa nedeje, stav je 1:1 a my si stále ideme za svojím cieľom. Do každého zápasu ideme s tým, že ho chceme vyhrať. Chýbajú nám tri víťazstvá, v tomto smere je matematika jednoznačná. Stať sa ešte môže všetko, aj to, že séria sa bude hrať na sedem stretnutí.“

Do konca sezóny bez dvoch bekov

Trénerovi Chudému pribudli v uplynulých dňoch vrásky na čele po tom, čo sa mu zranili dvaja skúsení obrancovia, ktorí boli pilierom michalovskej defenzívy.

Ešte v treťom semifinálovom súboji na topoľčianskom ľade dostal s pukom do tváre Ladislav Hopkovič. Prešovský rodák má dvojitú fraktúru sánky a za sebou má už aj operáciu. Navyše prišiel aj o niekoľko zubov.

Druhým maródom je Daniel Hančák, ktorý nedohral prvý finálový zápas s Martinom. Po jednom zo súbojov si poranil pravé koleno, ktoré mu už zdobí ortéza. V týchto dňoch sa podrobí vyšetreniam, ktoré ukážu, či sú väzy v kolene „iba“ natiahnuté alebo až roztrhnuté.

Jedno je však isté, pre rodáka zo Spišskej Novej Vsi, rovnako ako pre Hopkoviča, sa sezóna skončila...

Domov»Sportnet na východe»Pevnosť Michalovčanov padla, do kolien ich zrážali zbytočné fauly