Michalovčania doma s Nitrou uhrali len bezgólovú remízu

(Autor: TASR/Roman Hanc)
Sportnet|23. feb 2019 o 18:02

V závere mali viac z hry domáci, obrana im však nedovolila skórovať.

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali s hráčmi FC Nitra 0:0 v sobotňajšom stretnutí 20. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

Nitra prišla po remíze v zápase 20. kola o miesto v prvej šestke, kde ju vystriedala Trnava.

Priebeh stretnutia

Prvý polčas dôležitého zápasu o prvú šestku príliš nenadchol.

Po štvrťhodine hry sa po rohovom kope Žofčáka dostal k hlavičke Sulley, ale nenamieril presne.

Po dlhých minútach, v ktorých sa hra odohrávala najmä medzi šestnástkami bez streleckých pokusov, sa v 32. minúte dostali k slovu hostia.

V 32. minúte však Machovec namieril svoj priamy kop z nádejnej pozície iba do múru.

V 37. minúte domáci márne avizovali hru rukou hráča hostí v šestnástke, gólom sa následne neskončila ani ďalekonosná strela Kolesára, ktorú zastavila spojnica Pindrochovej bránky.

Keďže presne nenamieril ani Casado, prvý počas bol napriek miernej prevahe domácich bezgólový.

Zaujímavejšie dianie prinieslo druhé dejstvo.

V 52. minúte hlavičkoval domáci kapitán Žofčák tesne vedľa bránky, no domáci boli ešte bližšie ku gólu o šesť minút.

Danko skúsil strelu z väčšej vzdialenosti, na ktorú Pindroch tesne nedosiahol, no nitrianskeho brankára zachránila ľavá žrď. Nitrania odpovedali šancou Vestenického, ktorý však v nádejnej pozícii neprekvapil Kiru.

Tímy sa v druhom polčase viac snažili o ofenzívu, najmä Michalovčania sa častejšie dostávali do streleckých pozícií.

V 79. minúte bolo rušno pred nitrianskou bránkou, keď najskôr Kolesárovu strelu ratoval pohotový Pindroch na bránovej čiare a následne sa neujala ani strela Danka.

V závere zápasu mali viac z hry domáci, organizovaná obrana Nitry im však nedovolila skórovať.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Mali sme síce viac šancí, ale keď nedáte gól, tak nemôžete vyhrať. Súhlasím s tvrdením, že remíza svedčí zápasu."

Ivan Galád, tréner FC Nitra: "V Michalovciach sme chceli vyhrať a odčiniť domácu prehru s Podbrezovou. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Napriek terénu, ktorý sťažoval hru domácim aj nám, sme videli taktický zápas, ktorému svedčí remíza."

MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 0:0 (0:0)

Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Vojtko, Rota, Carrillo - Gatarič, Zgrablič, Vestenický, Pindroch, Fábry, 827 divákov.

zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Beskorovajnij, Vojtko - Casado - Diarra, Danko, Žofčák (83. Kountouriotis), P. Kolesár - Sulley (64. Tounkara)

FC Nitra: Pindroch - Chovanec, Niba, Zgrablič, Charizopulos - Bilovský, Kóňa, Machovec - Sokovič, Vestenický (81. M. Fábry), Gatarič.

12. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 20 4 2 14 17:40 14

Domov»Sportnet na východe»Michalovčania doma s Nitrou uhrali len bezgólovú remízu