Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Michalovskí futbalisti získali tri zlaté záchranárske body

V Senici vyhrali 4:2.

Diarra (vľavo) otváral skóre zápasu.Diarra (vľavo) otváral skóre zápasu. (Zdroj: Róbert Andrejov)

SENICA. V mimoriadne dôležitom zápase 16. kola futbalovej Fortuna ligy vyhrali Michalovce na ihrisku Senica 4:2 a získali veľmi dôležité tri body v súboji o záchranu v súťaži.

Prečítajte si tiež: Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Zemplínčania pečatili výhru dvomi gólmi v závere duelu.

V priebežnej tabuľke sa posunuli na deviatu priečku, len o skóre za šiestou Trnavou, siedmou Nitrou a ôsmym Trenčínom.

Od poslednej, zostupovej priečky ich delí sedem bodov, od predposlednej, barážovej, štyri body.

Michalovčania tak ešte môžu reálne pomýšľať aj na boj o postup medzi elitnú šestku v nadstavbovej časti.

Prvopolčasová prestrelka

Prečítajte si tiež: Michalovce sa dotiahli na prvú šestku, stále ostávajú pri zemi Čítajte

V zápase 11. s 10. sa od začiatku hral ofenzívny futbal a už do polčasu diváci videli štyri góly.

Seničania zle vstúpili do stretnutia, chýbala im väčšia aktivita, čo využili hostia a v 9. minúte po centri Vojtka nikým nekrytý Diarra na päťke prekonal Tabordu.

Odpoveď Záhorákov nenechala na seba dlho čakať. V 16. minúte z čistej pozície hlavičkoval Kay, brankár Kira výborným zákrokom loptu vyškriabal na rohový kop. Po jeho zahratí Zezinhom vyrovnal hlavou Dias.

Po vyrovnávajúcom góle sa zápas odohrával v prevažne v streda poľa, bez väčších šancí, až prišla 36. minúta, po pase Žofčáka a zlej pozičnej obrany domácich využil samostatný nájazd P. Kolesár a hostia opäť viedli.

Seničania rýchlo odpovedali, keď v 38. minúte po ďalšom Zezinhovom centri strelili stopér Dias druhý gól v zápase a svoj piaty v sezóne.

Rozhodli v závere

V druhom polčase sa hral vyrovnaný zápas, hosťom vychádzali rýchle protiútoky, s ktorými mali domáci problémy celý zápas. V 50. minúte sa pri laxnosti domácej obrany dostal do šance Danko, mieril do bočnej siete.

Jeden z kľúčových okamihov zápasu bola 54. minúta, keď po vysunutí Derettim išiel sám na brankára Castaňeda, no veľmi zle zakončil, keď mieril vedľa.

Potom sa dlhé minúty hralo v strede poľa, až záverečných 10 minút prinieslo viac vzruchu. V 80. minúte sa dostal do šance Azankpo, tiesnený však zakončil mimo.

Trénerovi hostí vyšlo striedanie, keď v 84. minúte po rýchlom protiútoku a centri z pravej strany nekrytý Sulley upravil misku váh na stranu Zemplína.

Domáci si nedali pozor ani pri ďalšej útočnej štandardke v 87. minúte, po ktorej ďalší rýchly protiútok zakončil Rota.

Záhoráci sa snažili o skorigovanie výsledku, vytvorili si jednu možnosť Tesijom, ale jeho steblu brankár Kira kryl a tak sa z víťazstva a cenných troch bodov radovali hostia.

Hlasy po zápase

Frederico Ricardo, tréner Senice: "Futbal je taký. Vedeli sme, že Michalovce budú hrať v rozostavení 4-3-3 alebo 5-3-2, pripravovali sme sa na obe varianty počas týždňa. Celý prvý polčas sme prespali, urobili sme veľa chýb, inkasovali sme dva jednoduché góly. Podarilo sa nám skórovať zo štandardných situácií. Výsledok 2:2 bol pre nás prijateľný, cítil som, že dnes to nie je náš deň. Futbal občas prináša takéto situácie. V druhom polčase sme sa snažili vyhrať zápas, inkasovali sme po dvoch rýchlych protiútokoch. Gratulujem Michalovciam, dnes si zaslúžili zvíťaziť. Vyhrávame a prehrávame spolu, ďalší týždeň nás čaká zápas, ktorý sa pokúsime vyhrať."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Dnes odchádzame domov spokojní. Chlapcov musím za výkon pochváliť, do bodky plnili to, čo sme si v kabíne povedali. Po taktickej stránke sme zápas zvládli veľmi dobre. Vedeli sme, v čom je Senica nepríjemná. Prvý polčas sa hral lepší futbal, škoda našich inkasovaných gólov po štandardkách. V druhom polčase sme strelili dva góly, ktoré boli podľa môjho názoru zaslúžené."