Na snímke vľavo dole hráč MFK Zemplín Michalovce Jose Carillo Mancilla, vpravo hráč FC DAC 1904 Dunajská Streda Vakoun Issouf Bayo (Autor: TASR/Roman Hanc)

Domáci futbalisti prehrávali o gól, napokon o jeden vyhrali.

Michalovce - Dunajská Streda, 27.10.2018: fotogaléria

28.10.2018

MICHALOVCE. Od úvodu sa v Michalovciach hral obojstranne útočný futbal.

Domáci sa favorita nezľakli a už v 3. minúte mohli otvoriť skóre.

Po skrátenom rohu však Sulley hlavičkoval iba do náručia brankára Jedličku.

V 10. minúte pohrozili aj hostia po strieľanom centri z ľavej strany, ale Bayo trestuhodne minul.

Domáci odpovedali v 14. minúte rýchlou kontrou, Sulley však v ťažkej pozícii hlavičkoval nad.

Potom prišli chvíle michalovského brankára, ktorý naskôr vychytal Kristiána Vidu, Herc následne pálil nad a Kira sa zaskvel ešte dvakrát, keď zneškodnil príležitosti Kalmára a Baya.

Víťazný gól domácich

V prvých 10 minútach druhého polčasu ofenzívne tempo trochu upadlo, zhruba po hodine hry sa však opäť začalo.

Odštartoval ho v 60. minúte parádnym priamym kopom Davis, ktorý otvoril skóre.

Michalovská odpoveď prišla o 8 minút neskôr, keď Turik spoza šestnástky nechytateľne k žrdi vyrovnal na 1:1.

Hostí mohol poslať do vedenia v 75. minúte Bayo, ktorý preloboval Kiru, avšak Beskorovajny vykopol lopu z bránkovej čiary.

O dve minúty neskôr sa michalovský brankár vyznamenal opäť, keď hlavičku Divkoviča vytesnil na roh.

Na druhej strane dal znovu o sebe vediet Sulley, jeho hlavička však išla iba do náručia brankára Jedličku.

O konečnom výsledku rozhodla 85. minúta, keď sa po michalovskej kontre dostal k lopte Peter Kolesár a zoči-voči Jedličkovi nezaváhal.

Povedali po zápase

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Diváci videli veľmi dobrý zápas, povedal by som, že v sezóne asi náš dosiaľ najlepší. Z našej strany tých prvých 20 minút bolo excelentných, potom sa dostal do hry aj súper, ktorý mal viac šancí, ako my. Podržal nás brankár Kira, ale to v takýchto zápasoch potrebujete. Momentálne máme v koncovke viac šťastia ako na začiatku sezóny a prejavuje sa to aj vo výsledkoch. Za toto víťazstvo nad ťažkým súperom sme veľmi radi."

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Domáci hráči nás predčili hlavne v agresivite. Prvých dvadsať minút sme hrali zakríknuto, no potom sme boli lepším tímom. Zápasu by možno remíza svedčala viac. Doplatili sme na to, na čo doplácame v posledných zápasoch, čiže nepremenené šance. Za prehru sa ale na svojich zverencov nehnevám."

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (0:0)

Góly: 68. Turik, 85. P. Kolesár - 60. Davis.

Rozhodovali: Kraľovič - Tomčík, Borsányi, ŽK: Vaščák, Turik, Žofčák - Matewida, Kalmár,

1736 divákov

Michalovce: Kira - Žofčák, Beskorovajny, Carrillo - Rota, Iloski, Turik (81. M. Kolesár), P. Kolesár (89. Regáli), Nawotka - Sulley, Vaščák (74. Kurminowski)

Dunajská Streda: Jedlička - Záhumenský, Šatka, Huk, Davis (87. Bilenkyi) - Herc, M. Vida, Kalmár - Tretiakov, Bayo, K. Vida (61. Divkovič)

Domov»Sportnet na východe»Michalovce otočili duel s Dunajskou Stredou a získali tri body