Michalovčania uhrali doma s Ružomberkom remízu

Michalovský kormidelník Anton Šoltis.
Michalovský kormidelník Anton Šoltis. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|29. sep 2018 o 21:06

Obrat domácich mohol v nadstavenom čase dokonať Sulley.

MICHALOVCE. Hráči Ružomberka sú vo futbalovej Fortuna lige remízovým kráľom, nerozhodný výsledok 2:2 uhrali aj s Michalovcami v sobotňajšom zápase 10. kola.

Michalovce zostávajú s piatimi bodmi posledné, o jeden bod za Senicou.

Priebeh stretnutia

V tabuľke poslední Michalovčania chceli v domácom prostredí naplno bodovať, ale prvú vážnejšiu šancu mali hostia.

V 10. minúte sa do úniku po pravej strane dostal Mustedanagič, ale jeho strelecký zámer prečítal brankár Kira.

Domáci odpovedali šancou Žofčáka, ale strela bez prípravy mu nesadla.

Michalovčania sa viackrát dostali do šestnástky súpera, často však premrhali vhodný moment na strelu, prípadne výborne zasiahla obrana Ružomberka.

Hostia gólovo udreli v 24. minúte, keď Mustedanagič našiel prihrávkou pred Kiru nepokrytého Kostadinova a ten zblízka otvoril skóre - 0:1.

Hostia sa do konca prvého polčasu sústredili na aktívne bránenie tesného náskoku a aj vďaka nie príliš nebezpečným snahám domácich sa i to darilo.

Ružomberčania využili v 41. minúte otvorenú obranu súpera, Qose si na kraji šestnástky vymenil loptu s Kostadinovom a efektne preloboval Kiru - 0:2.

Tréner domácich Šoltis spravil do druhého polčasu dve zmeny v zostave a ich výsledok sa dostavil v 58. minúte.

Žofčák našiel Sulleyho, ktorý v rýchlosti trafil loptu nechytateľne - 1:2.

Po kontaktnom góle ožili domáci diváci aj hráči a niekoľko minút sa hralo najmä na polovici Ružomberka.

Vyrovnávajúci gól však nepadol, naopak, v 69. minúte mohlo byť už 1:3.

Pokutový kop však nepremenil Tandir, keď jeho strelu k pravej žrdi vystihol Kira.

V 78. minúte si hostia vydýchli po hlavičke Vaščáka, ktorý zblízka tesne minul bránku.

Hosťom sa darilo držať domácich mimo výhodných streleckých pozícií, no tí aj tak dokázali vyrovnať.

Ďaleký center Beskorovajného v 85. minúte zmiatol brankára Macíka, ktorý nestihol zareagovať - 2:2.

Obrat domácich mohol v nadstavenom čase dokonať Sulley, ale proti jeho presne mierenej hlavičke výborne zasiahol Macík.

Ten mal pri ďalšej šanci Sulleya aj šťastie, keď ho na bránkovej čiare zachránil jeden z obrancov a následne mu pomohla aj žŕdka.

Emotívny záver už ďalší gól nepriniesol, po dvoch odlišných polčasoch sa body delili.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Vedeli sme, že k nám príde silný súper, preto sme sa na neho dobre pripravili. V prvom polčase sme zaostávali v súbojoch a v tom bol najväčší problém. V druhom sme zmenili hru, hrali sme systémom 3-5-2. Nabádali sme hráčov k súbojom a verili sme, že ak strelíme kontaktný gól, tak budeme na koni. To sa aj potvrdilo. Treba však dodať, že ak by súper premenil penaltu, bolo by to iné. Chlapcom ďakujem za výkon v druhom polčase. Presvedčili sa, že ak tomu dajú viac, tak to pôjde."

David Holoubek, MFK Ružomberok: "Zápas ponúkol naozaj zaujímavé situácie a pre divákov to bolo určite príjemné. Po prvom polčase sme zaslúžene viedli 2:0, mohli sme pridať aj tretí gól. To sa nám vypomstilo. V druhom polčase domáci zmenili spôsob hry, zjednodušili to. Dostali sme darček v podobe penalty, tú sme však nepremenili. Keby sme dali na 1:3, asi by už bolo po zápase. Po nej som tušil, že to bude ešte veľmi ťažké a to sa aj potvrdilo. Domáci vyrovnali na 2:2 a po dianí v záverečných minútach som rád, že sa to skončilo remízou."

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 2:2 (0:2)

Góly: 58. Sulley, 84. Beskorovajnij - 24. Kostadinov, 41. Qose. Rozhodovali: Somoláni - Roszbeck, Pozor, ŽK: Turik - Kostadinov, 924 divákov.

zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Nawotka, Carrillo, Beskorovajnij, Vojtko - Turik - Diarra (46. Sulley), Žofčák, Kolesár (80. Kurminowski), Regáli (46. Rota) - Vaščák

MFK Ružomberok: Macík - Jonec (82. Kružliak), J. Maslo, Twardzik, Urdinov - Qose, Kochan - Daniel, Mustedanagič (86. Takáč), Kostadinov (77. Gál-Andrezly) - Tandir