Dunajská Streda rozstrieľala Michalovce

(Autor: SITA)
Sportnet|29. júl 2018 o 21:28

Zemplínčania boli po polhodine zrelí na uterák.

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti tímu DAC Dunajská Streda zostávajú aj po 2. kole Fortuna ligy stopercentní, v nedeľu si poradili s Michalovcami jednoznačne 4:1, keď už v prvom polčase rozhodli o osude duelu.

Zemplínčania pre epidémiu osýpok vo svojom meste odohrali iba prvý súťažný duel v ročníku a od úvodu v ňom ťahali za kratší koniec.

Rozhodujúcou pasážou zápasu sa stala päťminútovka okolo 30. minúty prvého polčasu, keď sa dvakrát presadil Vakoun Issouf Bayo a raz po ukážkovej strele do vinkľa aj Zsolt Kalmár.

Po prestávke pridal účastník Európskej ligy UEFA ešte jeden gól, vďaka Kristopherovi Vidovi.

Za Michalovčanov ešte skorigoval výsledok striedajúci Dawid Kurminowski.

Hlasy trénerov

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: "Bol to môj tretí zápas na lavičke DAC, zatiaľ to boli vždy špecifické vystúpenia. Aj teraz sme museli na začiatku striedať Pačindu, ktorý má problémy s chrbtom. Zatiaľ nevieme, či nastúpi vo štvrtok. Začali sme s rozostavením 4-3-3, potom sme prešli na 4-4-2. Odohrali sme výborný prvý polčas, v druhom sme boli trochu unavení, preto sme striedali Koneho a Almásiho. Musíme dobre zregenerovať a uvidíme, čo bude vo štvrtok v Minsku.

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Pre nás to bol krutý výsledok. Súper bol efektívny, po troch strelách dal tri góly. Druhý polčas sme boli odovzdaní, nedostali sme sa do zakončenia. Sú mladí hráči, potrebujú takéto zápasy, aby boli úspešní. Máme sa v čom zlepšovať. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu."

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 4:1 (3:0)

Góly: 27. a 31. Bayo, 32. Kalmár, 74. K. Vida - 88. Kurminowski, ŽK: 39. M. Ljubičič, 68. K. Vida - 25. Vaščák, rozhodovali: Ochotnický - Galo, Čajka, 6 118 divákov.

Dunajská Streda: Macej - Koštrna, T. Huk, Šatka, Šimčák - Herc, M. Ljubičič (46. S. Koné), Kalmár - K. Vida, Bayo (75. Almási), Pačinda (13. M. Vida)

Michalovce: Kira - I. Žofčák (46. M. Kolesár), Grič, Kavka, Rota - M. Bednár - P. Kolesár (59. Ch. Diarra), Haratjunjan, Turík, Vaščák - Sulley (78. Kurminowski)