Futbalisti Michaloviec si doma poradili s Podbrezovou

Momentka zo zápasu.
Momentka zo zápasu. (Autor: huste.sk)
TASR|12. máj 2018 o 20:00

Na víťazstvo im stačilo streliť hosťom jeden gól.

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec zvíťazili na vlastnom ihrisku nad hráčmi Podbrezovej v sobotňajšom zápase 9. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie vo Fortuna lige.

Prvý polčas priniesol zaujímavé dianie i gólové príležitosti na oboch stranách. V 16. minúte sa pri strele domáceho Turika vyznamenal brankár hostí Drobnjak a úspešný nebol krátko na to ani Bragin, ktorý v nádejnej pozícii minul bránku.

O štyri minúty mohol prísť trest, ale osamotený Tereščenko neprekonal Biesczada. V 38. minúte sa už hráči Podbrezovej tešili, keď Bernardinovu strelu dorazil Breznaník, no gól neplatil pre ofsajd.

Ubránili víťazstvo

Skóre sa však predsa len zmenilo ešte v prvom polčase, keď japonský stredopoliar v službách Michaloviec Niši využil zaváhanie v obrane hostí a efektne preloboval Drobnjaka - 1:0.

V druhom dejstve pribudlo nervozity i žltých kariet. Domáci v 53. minúte nepotrestali chybu brankára Drobnjaka, ten však podržal svoj tím pri veľkej šanci striedajúceho Sulleya v 75. minúte.

Domáci v závere takmer prišli o tesné víťazstvo.

V 88. minúte najskôr Bernardina nevyužil nedorozumenie brankára Biesczada s Kavkom a hrdinom Podbrezovej sa nestal ani Wiezik.

V nadstavenom čase, keď v páde neprekonal domáceho brankára.

MFK Zemplín Michalovce - FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 41. Niši. Rozhodoval: Dohál,

ŽK: Lepieš, Tereščenko, Viazanko, Sedláček (všetci Podbr.)

zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce: Biesczad - Žofčák, Kavka, Carrillo, Šimčák -Bednár - Koscelník, Turík, Niši (89. Harutyunyan), Kolesár (87. Antonov) - Bragin (68. Sulley)

FK Železiarne Podbrezová: Drobnjak - Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa - Sedláček, Breznaník (86. Mejri) - Tereščenko (67. Mojžiš) , Bernardina, Jedinák - Lepieš (67. Wiezik)