Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|5. máj 2018 o 22:13

Triumf Zemplínčanov spečatil v 84. minúte hlavou striedajúci Bragin.

NITRA, MICHALOVCE. V stretnutí dvoch najlepších tímov v skupine o udržanie medzi Nitrou a Michalovcami sa zrodil výsledok 1:3 v sobotňajšej konfrontácii v 8. kole nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy.

Hostia rozhodli o svojom víťazstve v Zlatých Moravciach dvoma gólmi v druhom polčase.

Priebeh stretnutia

V úvodnej štvrťhodine diváci pod Zoborom veľa vzruchu nevideli, dianie sa odohrávalo medzi šestnástkami.

V 20. minúte však Machovec napriahol spoza šestnástky a strelou pod brvno poslal Nitru do vedenia.

V 35. minúte mohli domáci pridať gólovú poistku, no Vestenický opečiatkoval žrď.

Michalovčanom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať, keď Žofčákov center posunul Kolesár na nabiehajúceho Šimčáka, ktorý rozvlnil sieť.

Šesť minút po zmene strán už hostia viedli po pohotovej strele Koscleníka k žrdi.

Triumf Michaloviec spečatil v 84. minúte hlavou striedajúci Bragin.

Futbalová Fortuna liga 2017/2018 - nadstavbová časť -skupina o udržanie - 8. kolo - sobota:

FC Nitra - MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:1)

- hralo sa vZlatých Moravciach

Góly: 20. Machovec - 38. Šimčák, 51. Koscelník, 84. Bragin,ŽK: 69. R. Križan, 82. Machovec - 78. Kavka,