Štvrtok, 18. apríl, 2019 | Meniny má Valér

Michalovčania vyšli doma naprázdno

V 7. kole nadstavby o záchranu podľahli Senici 1:2.

Ghanský útočník Sadam Sulley strelil michalovský gólGhanský útočník Sadam Sulley strelil michalovský gól(Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. V zápase 7. kola nadstavbovej časti o záchranu vo futbalovej Fortuna lige podľahli Michalovčania doma zachraňujúcej sa Senici. Góly padli už v prvom polčase.

Prezident ÚLK Ivan Kozák pred zápasom odovzdal cenu Petrovi Kolesárovi za najkrajší gól za február/marec.

Tri góly do prestávky

Zaujímavý prvý polčas začali lepšie hostia. Už v 3. minúte sa vo výbornej pozícii ocitol Kitambala, ale zvnútra šestnástky trafil iba brankára Bieszczada.

Hostia boli v úvode futbalovejší, ťažili aj z chýb súpera a v 9. minúte mal gól na kopačke Castaneda, ale takisto namieril iba do pripraveného brankára Michaloviec.

Prečítajte si tiež: Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

V 17. minúte to už hosťom vyšlo, keď Castaneda z rohového kopu našiel hlavu Práznovského, ktorý otvoril skóre.

Zaskočení domáci síce zvýšili aktivitu, ale do streleckej pozície sa dlho nevedeli dostať. V 25. minúte sa im to podarilo, Kolesár však pred odkrytou bránkou trestuhodne trafil iba obrancu Ranka.

Trest prišiel okamžite, keď Herrerov center zužitkoval Castaneda a strelou k bližšej žrdi zvýšil na 2:0 pre Záhorákov.

Michalovčania sa snažili o kontaktný gól a dočkali sa v 39. minúte, keď sa Sulley dostal za obranu hostí a prestrelil brankára Holeca.

Druhý polčas bez gólov

V 49. minúte zaujal dobre mierený priamy kop Žofčáka s pohotovým zákrokom Holeca.

Ten sa nenechal prekvapiť ani 61. minúte pri ďalšom pokuse Kolesára spoza šestnástky. Druhý polčas bol najmä senickom bránení tesného náskoku a michalovskej snahe o vyrovnanie.

V 70. minúte takmer vyšla individuálna akcia Herrerovi, ktorý sa presadil na pravej strane, ale krížnou strelou minul Bieszczadovu bránku.

O tri minúty sa už michalovskí diváci tešili z vyrovnania, Kurminowski však zblízka trafil iba bočnú sieť.

V ďalšom priebehu bolo vidieť viac nervozity než futbalovej krásy, no diváci už gól nevideli.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Prvý polčas sme premrhali a už druhý zápas po sebe sa ukázalo, že začíname hrať až v druhom polčase. V prvom sme neboli vo svojej koži, súperovi sme dovolili ísť do vedenia 2:0. Myslel som si, že po góle na 1:2 sa nadýchneme, ale vyrovnať sme už nedokázali. V druhom polčase mi chýbalo viac centrovaných lôpt zo strán, ale aj viac pokoja pri riešení jednotlivých situácií. Chlapci sa opäť presvedčili, že futbal je o pohybe, ale aj agresivite. Krátko pred zápasom nám vypadli zo zostavy štyria hráči, takže sme museli improvizovať. Sme sklamaní, zápas sme nezvládli, ale ideme ďalej."

Ton Caanen, tréner FK Senica: "Bol to zápas, ktorý charakterizuje záver súťaže. Priniesol veľa dobrých, ale aj viacero slabších momentov i väčšiu nervozitu. Začali sme fantasticky, mali sme viacero šancí na 3-4 góly. Viedli sme 2:0 a namiesto toho, aby sme zvýšili na 3:0, sme domácim pred prestávkou dovolili gól na 1:2. Domáci mali vysoký pressing, z čoho boli prekvapení najmä naši útočníci. Vzniklo veľa priestoru, no to sme nedokázali využiť. V druhom polčase sme vôbec nehrali našu hru. Súper zmenil systém hry, lepšie sa pohyboval bez lopty a na to sme my nedokázali reagovať. Boli sme síce kompaktní, ale nie dostatočne agresívni. Čím dlhšie bol stav 1:2, tým dlhšie sme verili vo víťazstvo. Myslím si, že toto víťazstvo je zaslúžené a je to pre nás veľmi významný psychologický bod."