Hokejisti Michaloviec si vezú z Liptova vysokú prehru

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|27. mar 2018 o 19:37

Hralo sa šieste kolo play-out najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na domácom ľade 6:0 nad Duklou Michalovce v šiestom kole play-out najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Domáci rozhodli o svojom jednoznačnom triumfe v tretej tretine, v ktorej strelili štyri góly.

V priebehu siedmich minút skórovali Matúš Sukeľ, Vladimír Vybiral, Michal Uhrík a Branislav Rapáč.

Mladší z bratov Rapáčovcov dosiahol gól aj prvej tretine, v druhej sa presadil aj skúsený Marek Uram.

Ten do súťažného duelu nastúpil prvýkrát od 12. januára 2018.

Liptovský Mikuláš má na svojom konte 13 bodov, Michalovčania osem.

Nadpis šedého boxu

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Góly: 4. B. Rápač (Nádašdi, Uram), 28. Uram (B. Rapáč, Nádašdi), 41. M. Sukeľ (L. Žiak), 44. Vybiral (Langhammer, L. Žiak), 45. Uhrík (Vybiral), 48. B. Rapáč (Piatka)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše M. Sukeľ 10 min za napádanie rozhodcov, A. Laco - Korenko (obaja 5+10+DKZ za bitku),

presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Snášel, T. Orolin - Gajan, Gavalier

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nitriansky, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj, Gründling, Nemec, Nechaj - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - Vybiral, Langhammer, L. Žiak - A. Laco, Uhrík, Lištiak - Uram, Piatka, B. Rapáč

Michalovce: Trenčan (44. Juríček) - Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Meliško, Rusina, Dolgoš - Halás, Cútt, Solomončak - Mašlonka, Piatak, Balko - Jokeľ, Linet, Brezniak - Banovský, Toma, Hamráček - Mesaroš.

Druhý zápas

HK Skalica - HC 07 Detva 1:5 (0:2, 1:0, 1:2)

Góly: 57. Jarolín (Miklík, Kotzman) - 3. Tibenský (Chovan,Belluš), 18. Milý (Žilka), 34. Kuklev (Chovan), 42. Ščuko (Videlka),53. Milý (Videlka).

Rozhodovali: Stano, Mullner - Šefčík, M. Orolin,

vylúčení: 4:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,