Tréner Anton Šoltis je s jeseňou spokojný.
Tréner Anton Šoltis je s jeseňou spokojný. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|17. mar 2018 o 18:59

Prognózy pôvodne naznačovali vyrovnaný súboj.

PODBREZOVÁ, MICHALOVCE. Futbalisti Podbrezovej na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Michaloviec 2:1 v sobotňajšom stretnutí 2. kola v skupine o udržanie v nadstavbovej časti slovenskej Fortuna ligy.

Priebeh stretnutia

Skromne zaplnená Zelpo aréna prvýkrát zažila atmosféru skupiny o záchranu.

Podbrezová do nej vkročila trojbodovo na pôde Zlatých Moraviec a usilovala sa toto víťazstvo potvrdiť aj doma.

Prognózy naznačovali vyrovnaný súboj, no úvod tomu nenaznačoval.

Už v 3. min Bernardinova nahrávka sa prekotúľala na ľavú stranu a keďže brankár Kira v dezorientovanej obrane akoby chvíľu rozmýšľal, či má, alebo nemá vybehnúť, Tereščenko ho pohodlne prekonal.

V 11. min len ofsajd zabránil ďalšiemu gólu domácich, pri ktorom vynikol Leškov dlhý center z trestného kopu a presná hlavička Biliča.

K vyrovnaniu boli hostia blízko v 15. min a len blok Kriváka zabránil Turíkovej strele v ceste do bránky. Nebezpečná bola aj strela Koscelníka, ktorú brankár Kuciak vyboxoval z bránky.

V 27. min po dlhom krížnom pase Leška trafil voľný Viazanko iba bočnú sieť.

Východniari si vynútili územnú prevahu, domáci sa čoraz viac spoliehali na rýchle protiútoky a z tomto merania síl nikto nemal navrch.

Pred polčasom v 43. min Žofčák z uhla bez prípravy minul bránku, potom po centri Regáliho v páde skončila hlavička Nišiho mimo a hostia mohli v prestávke rozmýšľať, čo vymyslieť na kompaktnú obranu súpera, aby ju konečne prekonali.

V 46. min po presne načasovanej nahrávke od Wiezika prestrčil loptu popod Kiru do siete Bernardina a hosťom už mohlo pomôcť k bodom len zvýšené ofenzívne riziko.

V 58. min Koscelníkovu strelu vyrazil na roh Kuciak, no až v 76. min po faule Kriváka na Regáliho vrátil hostí do zápasu Žifčákov premenený pokutový kop.

Výhru domácich nespečatil v 81. min v šanci Bernardina, no víťazstvo si už vziať nenechali.

Hlasy po zápase

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "My sme mali výborné vstupy do oboch polčasov. Myslel som si, že sa po nich viac upokojíme, no nestalo sa. Víťazstvo hreje, no dosť sme sa naň narobili."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Nezvládli sme polčasové začiatky, síce sme si vytvorili v prvom polčase zo tri štyri príležitosti na vyrovnanie, no opäť sme doplatili na finálnu fázu. Herne to bolo v poriadku, len nestrieľame góly."

FK Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 3. Tereščenko, 46. Bernardina - 76. Žofčák z pok. kopu. Rozhodca Chmura - T. Somoláni, Štrbo, ŽK: Viazanko - Regáli, 658 divákov.

Zostavy a striedania:

FK Podbrezová: Kuciak - Viazanko, Krivák, Djordjevič, Bilič - Kostelný, Sedláček - Bernardina (88. Breznaník), Tereščenko (61. Mojžiš), Leško (90+. Magda) - Wiezik

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Žofčák, Kavka, Carillo, Šumeiko -Bednár - Koscelník, Niši (67. Matič), Turík (56. Danko), Regáli - Bragin (46. Sulley)

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenske jfutbalovej súťaže Fortuna ligy 2017/2018 po sobotňajších stretnutiach 2. kola nadstavbovej časti:

1. Trnava 24 17 3 4 36:17 54

2. Dunajská Streda 23 11 9 3 32:20 42

3. Slovan Bratislava 23 11 8 4 45:28 41

4. Žilina 24 13 2 9 44:35 41

5. Trenčín 24 10 6 8 56:36 36

6. Ružomberok 24 9 9 6 33:25 36