Michalovce si doma poradili s favoritom, rozhodol Carrillo

(Autor: ilustračné - TASR/Roman Hanc)
Sportnet|3. mar 2018 o 16:20

Predstavia sa v skupine o udržanie medzi elitou.

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec zvíťazili 1:0 nad Žilinou v sobotňajšom stretnutí 22. kola Fortuna ligy 2017/2018.

Žilinčania si v zostávajúcej časti zahrajú v skupine o titul, Michalovčania sa predstavia v skupine o udržanie medzi elitou.

Priebeh stretnutia

Na ťažkom teréne za studeného mrazivého počasia sa hral v prvom polčase bojovný futbal, no s minimom šancí na oboch stranách.

Hostí vystrašil akurát rohový kop domáceho kapitána Žofčáka, keď loptu musel Volešák vyškriabať spod brvna.

Majster veľa toho v ofenzíve v prvom dejstve tiež neukázal, zaujala jedine Škvarkova strela tesne nad.

Keďže si ani jeden tím v prvom polčase čistú čancu nevypracoval uzimený divák v prvých 45 minútach gól nevidel.

Aj v druhom polčase pokračoval sa obraz hry nezmenil, hral sa naďalej bojovný medzišestnástkový futbal.

Domáci pohrozili v 74. min, keď po rohovom kope hlavičku Kavku kryl brankár Volešák.

Ten sa zaskvel aj o štyri minúty neskôr, keď vyrazil strelu striedajúcho Kolesára.

Majster odpovedal v 80. min, ale hlavička Mráza išla tesne vedľa michalovskej brány.

Keď sa už zdalo, že zápas skončí bezgólovou remízou prišiel v 87. min center z pravej strany a Carrillo rozhodol zápas.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "V chladnom počasí bol terén ťažký, takže sa preferoval jednoduchý futbal. Našou snahou bolo neurobiť chybu, za ktorú by nás súper potrestal. Bol to zápas o jednom góle a to šťastie sa nakoniec priklonilo na našu stranu."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "V chladnom počasí sme videli bojovný zápas, povedal by som taký remízový. Bolo to o tom, kto strhne víťazstvo na svoju stranu. My sme mali šance Jánošíkom a Mrázom, ktoré sme nevyužili. Domáci zase jednu šancu premenili na gól. Futbal nám opäť ukázal tienistú stránku."

Futbal - Fortuna liga 2017/2018 - 22. kolo - sobota:

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 1:0 (0:0)

Gól: 87. J. Carrillo, ŽK: 35. Turik - 41. Škvarka, 44. Chvátal, rozhodovali: I. Kružliak - B. Hancko, Pozor

Zostavy:

Michalovce: Kira - Turík (62. Kolesár), J. Carrillo, Kavka, M. Šimčák (72. Jankauskas) - M. Bednár - Koscelník, I. Žofčák, Niši, Regáli - Bragin (67. Sulley)

Žilina: Volešák - Chvátal, Kaša, D. Hancko, Holúbek - I. Díaz, Pečovský, Škvarka, J. Mihalík (72. L. Jánošík) - Balaj, S. Mráz

Program 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy 2017/2018:

skupina o titul

sobota 10. marca o 14.00 h: DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok

sobota 10. marca o 15.00 h: AS Trenčín - Spartak Trnava (priamy prenos RTVS)

nedeľa 11. marca o 15.20 h: MŠK Žilina - Slovan Bratislava(priamy prenos Dajto)

12. Prešov 22 3 5 14 13:44 14

Domov»Sportnet na východe»Michalovce si doma poradili s favoritom, rozhodol Carrillo