Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Michalovce prehrali na Žitnom ostrove dvojgólovým rozdielom

O porážke Zemplínčanov rozhodol druhý polčas.

Tréner Michaloviec Anton Šoltis.Tréner Michaloviec Anton Šoltis. (Zdroj: TASR/František Iván)

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce nepochodili v 21. kole Fortuna ligy na ihrisku Dunajskej Stredy.

O ich porážke 0:2 rozhodli zásahy domácich po zmene strán.

Sulley v dobre šanci nedal

Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol, napriek slnečnému počasiu vládol silný mráz.

Prečítajte si tiež: Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

V 15. minúte po chybe domácej obrany Sulley mohol ísť sám na brankára, ale nájazd Macej výborne kryl.

V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V 36. minúte po prihrávke Simona hrozil strelou Černák, lopta letela tesne nad.

V poslednej minúte polčasu to skúšal Kalmár, jeho slabšiu strelu však Kira bezpečne chytil.

Dva góly, Kira ešte chytil penaltu

Hneď na začiatku druhého dejstva sa uvoľnil Divković, vyhral hlavičkový súboj, loptu na bránkovej čiare vykopol obranca hostí.

V 53. minúte centrovaná lopta prešla pred bránou DAC-u, následne strela Šimčáka z hranice pokutového územia skončila nad.

V 65. minúte prišiel prvý gól zápasu, po centri Davisa loptu do bránky umiestnil Divković 1:0.

V 73. minúte pohrozili hostia, po prihrávke Žofčáka a centri Jankauskasa musel zasahovať brankár Macej.

V 75. minúte bol v pokutovom území faulovaný Kalmár, nariadenú penaltu kopanú Davisom brankár Kira vyrazil.

V 79. minúte to z hranice pokutového územia skúšal technickú strelu Vida, lopta letela tesne vedľa.

V 84. minúte sa mohol presadiť Regáli, keď chcel prelobovať vybiehajúceho brankára, ale lopta skončila na hornej sieti.

V 88. minúte pohrozil strelou z 16 metrov Kolesár, lopta tesne minula Macejovu bránu. V poslednej minúte zápasu po rýchlej kontre Hercl spečatil víťazstvo domácich.

Načítavam video...

Hlasy trénerov

Marco Rossi, tréner DAC-u: "Nebol to dnes ľahký zápas, bodový rozdiel z tabuľky sme dnes nevideli. Nerobili sme to, čo sme si pred zápasom povedali. Chýbal nám aj najlepší strelec Erik Pačinda. V prvom polčase sme robili zlé rozhodnutia, napriek tomu sme mali niekoľko šancí. Hosťom sme umožnili vytvoriť šancu Sulleyom, ale Macej chytal výborne. Aj v druhom polčase sme mali problémy, ale nakoniec sme dali dva góly a nepremenili sme penaltu. Zaslúžene sme zvíťazili. Nebol to náš najkrajší zápas, ale vyhrali sme."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Nám sa odchádza ťažko, odohrali sme kvalitný zápas. Prvý polčas bol veľmi dobrý, dobre organizovaný. Mali sme čistú šancu vďaka Sulleyovi. V druhom polčase sme dobre pokračovali, ale keď nedáte gól, nemôžete byť úspešní. Po inkasovanom góle sme to viac otvorili, chceli sme vyrovnať. Chlapcom môžeme vyčítať len finálnu fázu. Musíme popracovať na koncovke. Súperovi gratulujem k víťazstvu."