Iuventa vysoko zdolala Duslo, pohár má na dosah

Hádzanárky Michaloviec sa v aktuálnej sezóne priblížili k zisku prvej trofeje.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa : fotogaléria

9.12.2017

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v aktuálnej sezóne výrazne priblížili k zisku prvej trofeje.

Zverenky trénera Františka Urbana využili výhodu domáceho prostredia v prvom stretnutí finále Slovenského pohára žien 2017/2018, keď nad svojím rivalom HK Slovan Duslo Šaľa zvíťazili jednoznačne 31:20 (14:10).

Zemplínčanky majú na dosah obhajobu lanského prvenstva.

Víťazkami domácej pohárovej súťaže sa môžu stať deviatykrát z doterajších 40 ročníkov, z toho šiestykrát za sebou.

Hráčky HK Slovan Duslo budú mať napriek dvojcifernému manku z Chemkostav arény ešte šancu na prípadný obrat finále v odvete, ktorá je na programe v stredu 13. decembra o 18.00 h v Šali.

Šalianky ako najúspešnejšie v histórii SP žien majú na konte 11 celkový triumfov (zatiaľ posledný v sezóne 2009/2010).

Priebeh stretnutia

Lepšie začali hostky, v 4. min po Bujnochovej góle viedli 3:1 a v 11. min presný zásah tej istej hráčky znamenal vedenie Dusla 6:4.

Michalovčanky však trojgólovou šnúrou, na ktorej konci bola Wollingerová, otočili na 7:6 a prvýkrát sa ujali vedenia v 17. min.

Od stavu 9:8 skórovala Iuventa päťkrát za sebou a utvorila náskok, ktorý bol základom úspechu v prvom finále.

V úvode II. polčasu síce Šalianky znížili na 11:14 a 12:15, ale po desiatich minútach tejto časti už zaostávali 12:19.

Od 44. min, keď na ukazovateli skóre svietil stav 20:15, bol zápas jednoznačne v réžii Zemplínčaniek.

Tie v 55. min vyhrávali už 30:19 a napokon aj zvíťazili jedenásťgólovým rozdielom, k čomu najviac strelecky prispeli Mária Holešová a Veronika Habánková.

Na opačnej strane bolo rovnako deväťkrát úspešná Karin Bujnochová.

Hlasy po zápase

František Urban (tréner Iuventy): "V úvode sme sa nevyhli hrúbkam v obrane. Som však rád, že v útoku sme premieňali príležitosti. Dôležité bolo, že sme v prvom polčase odskočili na rozdiel niekoľkých gólov. V druhom dejstve už dievčatá plnili taktické pokyny v defenzíve, pár zákrokov pridala brankárka Jablonská a súper trafil trikrát konštrukciu našej bránky, čo sme využili na rýchle protiútoky a tým dnes rozhodli duel."

Michal Lukačín (tréner Dusla Šaľa): "Začiatok stretnutia bol z našej strany celkom solídny. Už prvý polčas však naznačoval, že naša hra najmä v útočnej fáze nie je dobrá. Dostávali sme góly z kontier. Už tam súper ukázal svoju silu. Záver úvodného dejstva sme ešte zvládli, štvorgólový rozdiel nebol nič strašné. Aj úvod druhého polčasu bol ako-tak obstojný, ale prišla unáhlená streľba, nepripravené akcie na zakončenie, slabý či žiadny návrat do obrany. Domáce mohli dávať lacné góly, preto sa zrodil taký veľký rozdiel. Iuventa zvíťazila zaslúžene."

Výsledok sobotňajšieho prvého finále Slovenského pohára v hádzanej žien 2017/2018 v Michalovciach (hrá sa na odvetu):

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 31:20 (14:10)

Zostavy a góly:

Iuventa: Muliková, Jablonská-Bobaľová, Antičová - M. Holešová 9, V. Kišíková 1, Rebičová 1, Kotová 2, Trúnková 1, Habánková 9/5, Holejová, Wollingerová 3, Holubová, Bajčiová 1, Fiľková-Trehubová 4

Duslo: M. Ladicsová, Krebsová, Mozoľová - Trochtová, Rácková 1, Škoricová, Špendlová, B. Königová, Pócsíková 2, Greštiaková 1, I. Bahýlová 1, N. Némethová 1, J. Vargová, Tisajová 1, Klučková 4/3, Bujnochová 9Pok. hody: 6/5 - 4/3, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 720 divákov