Iuventa si triumfom v Zlíne zaistila druhú priečku pred prestávkou

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|18. nov 2017 o 17:44

Posledný zápas jesennej časti sa skončil jednoznačne v prospech favorita.

ZLÍN, MICHALOVCE. Posledný zápas jesennej časti spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok 2017/2018 sa skončil jednoznačne v prospech favorita.

Iuventa Michalovce zdolala v jedinom sobotňajšom stretnutí 11. kola MOL ligy žien HC Zlín na jeho palubovke 37:24 (18:8), čím dosiahla štvrtý triumf v sérii a v tabuľke sa posunula na 2. miesto.

Domáce vyhrávali len v úvode 1:0 a 2:1, ale potom desaťkrát za sebou inkasovali a po prvej štvrťhodine bolo jasné, kto sa bude v sobotu tešiť z dvoch bodov.

Tesne pred prestávkou Kišíková poslala Iuventu už do desaťgólového vedenia (18:8).

Aj po zmene strán to bolo jednoznačná záležitosť Zemplínčaniek, ktoré v 46. min vyhrávali už o priepastných 18 gólov (32:14).

Zlínčanky v úplnom závere len kozmeticky skresali svoj domáci debakel.

Zlín vstúpi do nového kalendárneho roka z 9. pozície.

Nasleduje reprezentačná prestávka a potom prídu na rad boje v národných pohároch.

HC Zlín - Iuventa Michalovce 24:37 (8:18)

Najviac gólov: Očadlíková 5, Kolářová 4, Andrýsková,Mizerová a Hubová po 3 - Fiľková-Trehubová 8, Wollingerová6/1, Rebičová a Kišíková po 4

Pok hody: 3/1 - 2/2, vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Horáček aNovotný (obaja ČR), 210 divákov

Domov»Sportnet na východe»Iuventa si triumfom v Zlíne zaistila druhú priečku pred prestávkou