Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Róbert Andrejov|17. okt 2017 o 00:00

Na pôde poslednej rezervy Podbrezovej remizoval 1:1.

TREBIŠOV. Na siedmy pokus sa nováčikovi druhej ligy Trebišovu podarilo zabodovať na súperovom ihrisku.

Futbalisti z juhu Zemplína si doviezli bod z Horehronia, kde remizovali s B-tímom Podbrezovej 1:1.

Žlto-modrí síce inkasovali ako prví, ale vo väčšine duelu boli lepším celkom a aspoň bod im zariadil Brazílčan Lopez Da Silva Junior.

Po dvoch zápasoch vonku sa Slavoj konečne v nedeľu predstaví doma, keď v šesťbodovom súboji nastúpi proti ďalšiemu nováčikovi Komárnu.

Tréner Trebišova Vladimír Rusnák mladší po remíze v Podbrezovej skonštatoval: „Napriek tomu, že sa stretli tímy zo spodných priečok tabuľky, hral sa futbal dobrej úrovne. Obe mužstvá sa snažili hrať ofenzívne, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. V prvom polčase sme boli o niečo aktívnejší ako domáci, vytvorili sme si aj niekoľko príležitostí, ktoré sme však nedotiahli dobrou finálnou prihrávkou do úspešného konca, a tak nás v závere polčasu stihol trest. Otvorili sme stred ihriska a inkasovali gól do šatne, ktorý nám na pohode nepridal. Po prestávke sme sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale hneď v úvode mali domáci stopercentnú šancu, ktorú našťastie nevyužili. Potom sme Podbrezovú zatlačili a odmenou nám bol vyrovnávajúci gól, ktorý padol po nádhernej akcii, keď Jaro Kolbas odcentroval na Juniora, ktorý peknou hlavičkou skóroval. Ešte predtým sme nevyužili veľké šance, Kolbas raz trafil aj brvno. V záverečnej štvrťhodine sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale gól už nepadol. K víťazstvu sme boli bližšie, lebo sme si vypracovali viac šancí, ale proti súperovi, za ktorého nastúpilo viacero hráčov A-mužstva, si ceníme aj bod.“

Podbrezová B – Trebišov 1:1 (1:0)

Góly: 43. Válovčan – 69. Da Silva Junior.
ŽK: Patkanóci (Trebišov).
Rozhodoval: Marsal – 220 divákov.
FK ŽELEZIARNE B: S. Vavrúš – D. Magda, Kuc, Kupčík, Mojžiš – Kopičár, Gerát (46. Garaj) – Válovčan (68. K. Lukáčik), Káčerík (78. Migaľa), K. Kuzma – V. Jedinák.
SLAVOJ: J. Giertl – Patkanóci (74. Vojtek), Pet. Šuľák, M. Kolesár, Kražel – Ruskovský (90+. Mujkovič), P. Kolesár, M. Bednár, Da Silva Junior – J. Kolbas, Bragin (87. Bellás).

Zvyšné výsledky 12. kola:

Lokomotíva Košice – Bardejov 2:0, Žilina B – Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:1, Šamorín – Spišská Nová Ves 0:2, Skalica – Zvolen 3:0, Komárno – Inter Bratislava 3:2, Nové Mesto nad Váhom – Poprad 0:2, Sereď – Liptovský Mikuláš 3:1.