Trebišovčania porazili ašpiranta na postup

Kormidelník Slajova. Vladimír Rusnák napriek prehre kritický nebol.
Kormidelník Slajova. Vladimír Rusnák napriek prehre kritický nebol. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|3. okt 2017 o 00:00

Doma si poradili s Popradom, presadili sa obaja Kolesárovci.

TREBIŠOV. Nováčik II. futbalovej ligy Slavoj Trebišov potvrdil, že na svojom trávniku je nesmierne silný.

V nedeľu sa mu podarilo zdolať jeden z popredných tímov súťaže FK Poprad, ktorý sa netají vysokými ambíciami.

Zemplínčania zvíťazili nad mužstvom spod Tatier najtesnejším rozdielom 3:2, keď museli otáčať nepriaznivé skóre 0:1.

Už do prestávky sa dostali do vedenia, keď si najprv hostia vsietili vlastenca a potom skóroval Martin Kolesár.

Po zmene strán prišlo vylúčenie Slavomíra Kicu za urážku rozhodcu, ktoré bleskurýchle potrestal Peter Kolesár.

Popradský zásah v nadstavení už znamenal iba kozmetickú úpravu výsledku.

Tréner gratuloval zverencom

Radosť z cenných bodov zo súboja s favorizovanými Popradčanmi mal po stretnutí kormidelník Slavoja Vladimír Rusnák mladší, ktorý svojim zverencom za predvedený výkon zagratuloval.

„Diváci videli kvalitný zápas. Privítali sme súpera z čela tabuľky, ktorý má iné ambície aj podmienky ako my. Zodpovedne sme sa na neho celý týždeň pripravovali. Chceli sme nadviazať na druhopolčasový výkon zo zápasu so Spišskou Novou Vsou aj na ten zo Zvolena, hoci sme tam prehrali rozdielom triedy. Do súboja sme vstúpili tak, ako sme si aj predstavovali. V úvode sme si vypracovali veľa štandardných situácií, ale v čase, keď sme boli nebezpečnejší ako súper, dopustili sme sa hrubej chyby a inkasovali. Gól však chlapcov ešte viac zomkol a vďaka veľkej túžbe a vôli sme už do prestávky skóre otočili. V druhom polčase sme chceli pokračovať vo výkone z prvej 45-minútovky, v žiadnom prípade nebolo naším cieľom brániť výsledok. Súper išiel do väčšieho rizika, mal loptu častejšie na kopačkách a po jednej jeho štandardke pri nás stálo šťastie. Vzápätí sa nám podarilo dať nádherný tretí gól, po ktorom sme už kontrolovali zápas. Škoda inkasovaného gólu v nadstavenom čase. Naše víťazstvo je však zaslúžené, získali sme ďalšie cenné body.“

Žlto-modrých najbližšie čaká duel vonku proti ďalšiemu nováčikovi so slávnou minulosťou – Interom Bratislava.