(Autor: TASR)
TASR|19. sep 2017 o 22:31

V zápase 9. kola Fortuna ligy podľahli v Bratislave 1:3.

BRATISLAVA. Slovan sa od úvodu pustil do súpera a vytváral si prevahu.

Prvú Marešovu šancu zastavil hvizd rozhodcu, pretože najlepší ligový kanonier stále v ofsajde, v druhej zoči-voči Bieszczadovi neuspel. Brankár hostí mu blafák znemožnil dobrým zákrokom.

Český legionár bol na hrote útoku veľmi aktívny a pohybom si pýtal loptu. Dvakrát sa dostal k zakončeniu, ale obrana Zemplína jeho pokusy zblokovala.

Rovnako pochodil aj Hološko v 30. minúte. Ku gólovej radosti neviedla ani spolupráca Hološko - Mareš v 40. minúte a v závere polčasu nezužitkoval Oršula Holmanovu prihrávku.

V posledných sekundách sa však napokon Mareš dočkal, keď ho do úniku poslal kolmou prihrávkou Hološko a vedľa vybiehajúceho Beszczada strelil svoj ôsmy gól v sezóne.

Zemplínčania aspoň skorigovali

Už po siedmich minútach druhého polčasu viedol Slovan 2:0. Holman vysunul po pravej strane Čikoša, ktorý mohol zakončovať, ten ale ponúkol gól Hološkovi.

Hosťujúci tréner Šoltís zareagoval trojnásobným striedaním, ale už po pár minútach prehrával jeho tím o tri góly. Hološko vrátil gólovú prihrávku tento raz Oršulovi.

O to, že si Slovan ani na deviaty pokus neudrží čisté konto, sa v 72. minúte postaral Šimčák, keď sa hostia presadili po ojedinelom protiútoku.

Slovan napokon strelil aj štvrtý gól, Kubíkovi ho však neuznali pre osfajd. Slovan ešte v lige v tejto sezóne neprehral a dostal sa do čela tabuľky.

Hlasy po zápase

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Chceli sme čo najskôr rozhodnúť. Dôležitý bol pre nás gól na konci polčasu. V druhom sme chceli hrať tiež dopredu. Bol to napriek víťazstvu náročný zápas, aj vlani sme s Michalovcami mali problémy. Čaká nás séria náročných zápasov, verím, že si udržíme sériu bez porážky."

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: "Vedeli sme, kam ideme hrať. Slovan ešte neprehral. V prvom polčase sme boli dobre organizovaní, ale dostali sme gól do šatne, musím sa pozrieť, či nebol z ofsajdu. V druhom polčase sa prejavila kvalita Slovana, jeho druhý gól nás uzemnil."

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:0)

Góly: 45. Mareš, 53. Hološko, 63. Oršula - 72. Šimčák.

Rozhodovali: Marhefka - Hancko, Chládek, ŽK: Kavka (Zemplín), 295 divákov.

Slovan: Greif - Čikoš, Sekulič, Božikov, Chouchoumis - De Kamps, Rabiu (71. Savičevič) - Hološko (63. Kubík), Holman, Oršula- Mareš (71. Vittek).

Michalovce: Bieszczad Božok, Kavka, Carrillo, Šimčák Žofčák 58. Danko) - Koscelník, Bednár, Grič, Regáli (58. Bragin) - Sulley (58. Kolesár).