Michalovčania vonku na Ružomberok nestačili

(Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|9. sep 2017 o 21:02

V úvode zápasu išli síce do vedenia, ale nepodarilo sa im ho udržať.

RUŽOMBEROK, MICHALOVCE. Futbalisti Zemplína Michalovce prehrali v zápase 7. kola futbalovej Fortuna ligy 2017/18 na pôde MFK Ružomberok 1:2.

Priebeh stretnutia

Už v 6. min išli Zemplínčania do vedenia, po rohovom kope, ktorý zahrával Božok, hlavou trafil sieť Kavka.

V 16. sa Sulley predral až pred Macíka, no v páde už jeho koncovka nemala razanciu. V 32. min najprv Kira vyboxoval priamy kop J. Masla spoza šestnástky a z následného rýchleho protiútoku Sulley trafil pravú ružomberskú žrď.

O tri minúty nato Macík zneškodnil štipľavý strelecký pokus Žofčáka.

Hostia boli v prvom polčase futbalovejší, kompaktnejší a nebezpečnejší, Liptáci sa do vyloženej šance nedostali.

V druhom polčase postupne stupňovali tempo a čoraz viac sa tlačili pred bránu Michaloviec.

V 51. min z hĺbky šestnástky vystrelil Qose, Kira loptu nohou vyrazil. V 65. Gál-Andrezly vypáli a Kira vytlačil loptu na roh. O dve minúty neskôr Qose opečiatkoval žrď hostí.

V 71. min Kira len na brvno vytlačil hlavičku J. Masla po rohovom kope. V 76. min P. Maslo našiel pred bránou Gereca.

V 77. min sa zase triasla ružomberská konštrukcia, keď sa v domácom "veľkom vápne" presadil Regály.

Vzápätí už lopta skončila v sieti, v michalovskej, keď ju doklepol J. Maslo.

V 82. min hlavička J. Masla po rohu tesne minula cieľ. Domáci sa potom zo všetkých síl snažili aj o druhý gól.

Ich úsilie bolo korunované parádnou ľavačkou Daniela - 2:1.

Hlasy po zápase

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Snažíme sa asi o nejaký zápis do Guinessovej knihy. Tretí zápas po sebe sme dostali z prvého rohu gól. Musíme popracovať na tom, aby sa nám takéto veci neopakovali. Narúša to potom všetky plány. Príde nervozita, stres, strata pokoja v práci s loptou. Veľa situácií sme nevyriešili tak, ako sme mali, aj preto mal súper prvý polčas hru pod kontrolou. Druhý polčas to bol z našej strany iný parameter. Emócia a hlavne iná kvalita. Bolo tam množstvo šancí, gól visel vo vzduchu. Napokon aj dva prišli. Sme veľmi radi, že sme zápas otočili."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Odchádzame smutní z Ružomberka, prišli sme s cieľom zabodovať. V prvom polčase sa nám zámer daril. Vychádzali sme z organizácie v defenzíve, boli sme tiež nebezpeční pre bránu súpera. Išli sme do vedenia, potom sme mali ešte tri dá sa povedať čisté šance, z ktorých sme mohli zvýšiť. Súper prvý polčas nebol nebezpeční, keby sme upravili na 2:0, možno by bol ďalší vývoj iný. V druhej polke nás domáci zatlačili, dostali sme sa pod veľký tlak, nevedeli sme podržať loptu. Ružomberok to aj dokonale využil. Do našej šestnástky prichádzalo veľa centrovaných lôpt, bolo tam veľa možností na skórovanie pre domácich."

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)

Góly: 6. Kavka - 79. J. Maslo, 88. Daniel. Žlté karty: J. Maslo - Božok. Rozhodoval: Smolák - 1470 divákov

Zostavy a striedania:

Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Kružliak - Qose, Kochan - Daniel (90 + Jonec), Kostadinov (72. Kunca), D. Takáč (63. Sapara), Gál-Andrezly - Gerec

Michalovce: Kira - Sviarchynski, Kavka, Carrillo, Božok - Grič - Koscelník, Žofčák, Turík (70. Regáli), Šimčák - Sulley (85. Bragin)

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže po sobotňajších zápasoch 7. kola:

1. Nitra 6 5 1 0 10:1 16

2. Slovan Bratislava 7 4 3 0 17:8 15

3. Zlaté Moravce 7 4 0 3 10:7 12

4. Dunajská Streda 7 3 3 1 10:8 12

5. Trnava 6 4 0 2 9:7 12

6. Ružomberok 7 3 2 2 14:10 11

7. Žilina 7 3 0 4 18:14 9

8. Prešov 7 2 2 3 8:17 8