O ich výhre rozhodli posily zo susedných Michaloviec.

Ilustračné.(Zdroj: archív)

TREBIŠOV. Druholigový nováčik z Trebišova ukončil trojzápasovú sériu bez bodového zisku.

Prečítajte si tiež: II. liga: Lokomotíva nezakopla

V nedeľňajšom záverečnom súboji 6. kola súťaže triumfovali futbalisti z juhu Zemplína na domácom trávniku nad silným Liptovským Mikulášom najtesnejším rozdielom 2:1 (1:0).

O góly Slavoja sa postarali hráči, ktorí prišli na výpomoc z prvoligových Michaloviec Jozef-Šimon Turík a Vladislav Bragin.

Trebišovčania tak pripravili Liptákom vôbec prvú prehru v aktuálnej sezóne a v tabuľke poskočili na desiatu priečku.

Najbližšie budú hrať vonku opäť netradične v piatok, keď pocestujú na pôdu FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Nepríjemný protivník

Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov – servis výsledkov a faktov

Kormidelník žlto-modrých Vladimír Rusnák mladší po výhre nad Liptákmi skonštatoval: „Sme radi, že všetky body zostali doma, je to pre nás dôležité víťazstvo. Nebol to ľahký zápas, súper potvrdil, že má dobré konsolidované mužstvo. Chýbali nám až traja hráči z obrany, vykartovaný Pavol Šuľák a zranení Adam Patkanóci a Dominik Lukáč. Naša stopérska dvojica hrala spolu vôbec prvýkrát. Do duelu sme vstúpili tak, ako sme aj chceli, teda pritlačiť súpera a dať rýchly gól, čo sa nám aj podarilo, keď sa presadil strelou Jozef-Šimon Turík. Prvých dvadsať minút sme boli lepším mužstvom, ale postupne súper prevzal iniciatívu a bol silný na lopte. Vytvoril si šance, ktoré však nepremenil. Aj v úvode druhého polčasu boli Liptáci lepší, mal prevahu v strede poľa, nám sa nedarilo zachytávať odrazené lopty. Zákonite prišiel trest, keď po štandardnej situácii hostia vyrovnali. Vedeli sme, že súper má štandardky silné, napriek tomu sme z toho inkasovali. O pár minút však po protiútoku a nádhernej strele priklonil Vladislav Bragin misky váh opäť na našu stranu. Tento gól nám dodal veľa síl a chlapci si začali viac veriť. V závere ešte spálil dve stopercentné šance Peter Kolesár. Výsledok mohol byť pre nás ešte krajší, ale na druhej strane musím uznať aj kvality súpera, ktorý sa pričinil o veľmi dobrú úroveň tohto stretnutia.“

Trebišov – Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0)

Góly: 4. Turík, 68. Bragin – 60. S. Andrič.
ŽK: Pet. Šuľák, P. Kolesár, J. Giertl – L. Ondrek, S. Andrič, Thomka.
Rozhodoval: Čiernik – 650 divákov.
SLAVOJ: J. Giertl – M. Kolesár, Pet. Šuľák, Starosta, Kražel – Ruskovský (90. Vojtek), P. Kolesár (90. Mujkovič), J. Kolbas, Turík, J. Vajs (66. Da Silva Junior) – Bragin.
MFK TATRAN: M. Šavol – L. Ondrek, I. Očenáš, I. Lišivka, T. Staš (76. P. Laco) – Ivan Kotora, Papaj, Thomka, S. Andrič (81. Poremba) – D. Andrič, Otruba (85. Kapláň).

Zvyšné výsledky 6. kola:

Skalica – Sereď 2:1 (1:1), góly: 37. Šebesta, 46. L. Hruška – 10. Loduha.
Inter Bratislava – Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (0:0), góly: 62. Mance, 90. Baldovský – 67. Pelegríni (11 m).
Komárno – Bardejov 3:3 (0:0), góly: 54., 73. a 90. Militosjan (druhý a tretí z 11 m) – 62. a 85. Hamuľak (druhý z 11 m).
Nové Mesto nad Váhom – Lokomotíva Košice 0:3 (0:2), góly: 11. R. Cicman, 40. P. Zajac, 61. Karaš.
Šamorín – Žilina B 2:3 (2:0), góly: 35. Šmehyl (11 m), 41. De Carvalho Juliao – 53. Michlík, 58. Boženík, 63. Martinček.
Poprad – Spišská Nová Ves 3:1 (3:1), góly: 12. a 24. Šesták, 18. Medak – 40. Kubus.
Podbrezová B – Zvolen 1:3 (1:2), góly: 11. vlastný Sombat – 25. Kmeť, 38. Hrebík, 88. Mikinič.

Téma: Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

Výrobca fujár: Pre nástroj je kľúčové dobré drevo

Ladislav Horvath z Kolonice vyrobil už desiatky fujár.