Martin Koscelník strelil prvý gól Michaloviec.
Martin Koscelník strelil prvý gól Michaloviec. (Autor: SITA)
TASR|27. máj 2017 o 19:38

V záverečnom kole Fortuna ligy podľahli v Bratislave 1:3.

BRATISLAVA. Hoci boli Michalovce v záverečnom 33. kole Fortuna ligy vedení v zápise ako domáci, zápas sa hral na bratislavských Pasienkoch.

Slovan sa ujal vedenia už v prvom polčase, za Zemplínčanov vyrovnával po zmene strán Koscelník.

Prehrávali do polčasu

Najlepší strelec Slovana Soumah sa na Pasienkoch dostal do prvej vážnej gólovej príležitosti v 15. minúte. Brankár hostí sa pošmykol, Soumah bol nablízku, ale Kira v poslednom momente šancu zlikvidoval.

O 11 minút neskôr sa útočník Slovana dočkal, keď z pravej strany s prehľadom obstrelil brankára Kiru. Soumah sa tak v tom momente s 19 gólmi dostal na úroveň najlepšieho ligového strelca Žilinčana Hlohovského.

V 42. minúte zahral druhý rohový kop Damnjanovič, lopta sadla na pravačku Salátovi, ale jeho strela z voleja minula bránku.

Gól Koscelníka nestačil

Hostí inkasovaný gól nezlomil a v 56. minúte vyrovnali. Loptu po ľavej strane potiahol Šimčák do priestoru šestnástky a zo skrumáže hráčov ju umiestnil Koscelník za chrbát Greifa.

V 68. minúte po dlhom odkope si nabehol na loptu Soumah, vybiehajúci Kira ho zastavil za cenu faulu.

Následný pokutový kop však Soumah nepremenil, keď jeho strelu vyrazil Kira na rohový kop. Vzápätí však brankára Michaloviec prekonal tečovanou strelou.

V 78. minúte po ďalšom rohovom kope striedajúceho Clebera hlavou upravil Saláta na konečných 3:1 pre "belasých", ktorí boli písaní ako hostia.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, aj keď mu chýbali niektorí hráči. Podarilo sa nám vyrovnať, ale potom sme trochu zložito riešili posledné fázy nášho útoku. Boli sme trochu unáhlení a nie veľmi kvalitní. Naopak, Slovan preukázal svoje kvality a zaslúžene zvíťazil."

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Niektorí hráči už mali v hlave koniec sezóny, niektorí dostali dovolenky, niektorí si plnia reprezentačné povinnosti. Sezónu sme však chceli ukončiť víťazstvom, čo sa nám podarilo, aj keď súper vyrovnal po našom prvom góle. Dali sme šancu niektorým mladším hráčom, svoju ligovú premiéru mal Mašulovič. Čakajú nás dovolenky a potom ťažká práce pred nasledujúcou sezónou. Musíme urobiť veľa, aby sme posunuli Slovan vyššie."

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:1) - hralo sa v Bratislave

Góly: 56. Koscelník - 26., 70. Soumah, 79. Saláta.

Rozhodoval:Fajčík, ŽK: Sipľak, Kira - Saláta, Rundič, 604 divákov.

Michalovce: Kira - Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák Grič- Koscelník, Serečin, Danko (72. Turik), Žofčák (72. Dimitriadis) - Regáli (14. Kušta).

Slovan: Greif - Antálek, Saláta, Rundič, Kubík - Pinte, Kóňa(81. Mašulovič), Damnjanović - Rigo (58. Ďuriš), Šefčík (72. Celber)- Soumah.