Prvé finále pre Iuventu, drámu rozhodla v rozstrele

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|20. máj 2017 o 19:55

Hádzanárky Michaloviec sa vo finálovej sérii ujali vedenia 1:0.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce sa vo finálovej sérii národného play-off o majstra SR žien 2016/2017 ujali vedenia 1:0.

Zemplínčanky rozhodli sobotňajšie prvé finále na domácej pôde proti súperkám z HK Slovan Duslo Šaľa až v penaltovom rozstrele, keďže po polčasovom vedení 12:10 sa duel po 60 minútach hry skončil nerozhodne 20:20.

Obhajkyne majstrovského titulu následne vyhrali na strely zo značky sedemmetrového hodu 15:14.

Druhé finále sa bude hrať už v nedeľu 21. 5. od 10.30 h opäť v michalovskej Chemkostav aréne.

Zverenky trénera Františka Urbana v ňom môžu získať majstrovský mečbal.

Viedli len domáce

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, ale vo vedení bol len domáci tím.

Hráčky Iuventy vyhrávali prvýkrát trojgólovým rozdielom po zásahu Perederijovej (8:5), ale Šalianky dokázali v priebehu troch minút vyrovnať.

Potom opäť nasledovala michalovská trojgólová šnúra (11:8).

Duslo dokázalo z náskoku súpera do prestávky mierne ukrojiť.

Aj v druhom dejstve obhajkyne titulu viackrát odskočili na trójgólový rozdiel, hostky neustále doťahovalo a v 55. min Bujnochová vyrovnala na 19:19.

Kapitánka Iuventy Wollingerová potom opäť naklonila skóre na domácu stranu, ale Klučková v 56. min stanovila výsledok na 20:20.

V dramatickom rozstrele zo značky pokutového hodu boli úspešnejšie a šťastnejšie napokon domáce.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 20:20 (12:10)

na strely zo značky pok. hodu 15:14

- stav série: 1:0

Zostavy a góly:Iuventa: Álvarezová-Lafuenteová, Medveďová - Černovová 2, M. Holešová 2, V. Kišíková, Rebičová 4, S. Nagyová, Habánková 5/1, Wollingerová 4/1, Dziurová, Dubovcovová 1, Bajčiová, Perederijová 2

Duslo: M. Ladicsová, Krebsová - Trochtová, Rácková, Klučková 7/5, B. Königová 3, Pócsíková 1, Tulipánová 3/1, I. Bahýlová, Tisajová, Blehová, Veselková 1, Bujnochová 5

Pok. hody: 4/2 - 7/6, vylúčené: 4 - 5,

rozhodovali: M. Sivák a Oťapka (obaja SR),