Michalovskí futbalisti prehrali v Trnave

Ilustračné foto. (Autor: SITA)
TASR|13. máj 2017 o 20:52

V 31. kole Fortuna ligy prehrali Zemplínčania najtesnejším pomerom.

TRNAVA. V stretnutí 31. kola futbalovej Fortuna ligy podľahli futbalisti Michaloviec v Trnave 0:1.

O osude zápasu rozhodol gól domáceho Čonku v závere prvého polčasu.

Rozhodnutie pred prestávkou

Domáci v úvode pohrozili nebezpečnou hlavičkou Greššáka po rohovom kope Čonku a v 8. minúte po priamom kope Čonku neprekonal Maceja zblízka Godál.

Rovnako tak po ďalšom priamom kope usmernil loptu hlavou vedľa Schranz.

V 14. minúte priamy kop Serečina išiel tesne vedľa Jakubechovej brány.

V 21. minúte zastavil sľubnú akciu Schranza so Slobodom do otvorenej obrany Zemplína chybne odmávaný ofsajd rozhodcu Lieskovského.

Krátko pred uplynutím polhodiny zakončujúci Schranz neprekonal sediaceho Maceja.

V 35. minúte mali hostia výhodu prvého rohového kopu a zakončujúci Grič, našťastie pre domácich, netrafil bránu.

Veľkú šancu dostať sa do vedenia mali Michalovčania v 38. minúte, keď po rýchlej kontre a prihrávke Žofčáka poslal Regáli loptu tesne vedľa ľavej žrde Jakubechovej brány.

Záver polčasu patril domácim, keď najskôr Čonka z priameho kopu prestrelil, no v poslednej minúte po akcii Godála s Kadlecom, poslal loptu do brány hostí Čonka.

Márna snaha o vyrovnanie

Po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie a patrilo im prvých desať minút, počas ktorých strelu Serečina kryl pri ľavej žrdi Jakubech.

Potom pohrozili domáci dvoma hlavičkami, pri prvej z nich Tambeho loptu odvrátili hostia na roh a pri druhej mieril Oravec vedľa brány Zemplína.

V ďalšom priebehu hra upadla do podpriemeru, diváci videli medzišestnástkový futbal a pred bránami bolo minimum vzruchu.

Najväčšiu šancu mal v 78. minúte Košťál, ale z uhla neprestrelil obranu Zemplína. Domáci sa po konečnom hvizde tešili iba z troch bodov. Očakávaná zlepšená hra zostala v kabínach.

Hlasy po zápase

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Do 10. minúty sme mali dve šance, ktoré sme nevyužili a do 30. minúty sme hrali futbal. V polčase som chcel zmeniť našu hru, preto som na ihrisko poslal Tambeho, ktorý ma však svojim výkonom nepresvedčil. Striedaním sme nášmu výkonu uškodili, Michalovce boli futbalovejšie a mne sa veľmi ťažko dnešný zápas hodnotí."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Dnes sa hralo prevažne medzi 16-tkami, my sme sa nedostali do zápasu a nehrali sme to, čo sme si predstavovali. Škoda šance Regáliho v prvom polčase, nedali sme gól a z Trnavy odchádzame s prehrou."