Zemplínčania so šampiónom prehrali najtesnejším rozdielom

Lodivod MFK Zemplín Anton Šoltis.
Lodivod MFK Zemplín Anton Šoltis. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|6. máj 2017 o 21:05

Michalovce neuspeli už v treťom zápase po sebe.

ŽILINA, MICHALOVCE. Žilinčania sa po prvý raz od zisku siedmeho majstrovského titulu predstavili na domácom trávniku, kde však boli iba hosťami "domácich" Michaloviec.

Futbalisti už istého slovenského majstra pre sezónu 2016/2017 MŠK Žilina zvíťazili nad hráčmi Michaloviec 1:0 v sobotňajšom stretnutí 30. kola Fortuna ligy.

Futbalisti Zemplína Michalovce neuspeli už v treťom zápase po sebe a v tabuľke Fortuna ligy im patrí ôsma priečka so ziskom 29 bodov.

Priebeh stretnutia

Šošoni nastúpili v zostave s viacerými zmenami, v bráne s Mandousom, ktorý mal však menej práce ako jeho náprotivok Kira.

Ten musel v 4. min. dostávať loptu do bezpečia po zlej rozohrávke svojich spoluhráčov a v 10. min. ho od gólu zachránila iba nepresnosť Škvarku.

O desať minút sa po centri od Hlohovského dostal do zakončenia, ale Kira bol na mieste a o dve minúty, keď si žilinskí ofenzívni hráči úlohy vymenili, bol z toho iba rohový kop.

Prvú strelu Michaloviec videli diváci až v 29. min., ale Kušta pálil iba vysoko nad.

V 34. min. mali Žilinčania druhú veľkú príležitosť na gól, ale Mráz po Káčerovom vysunutí zakončil iba do Kiru, ktorý pohotovo zareagoval.

V prestávke sa spustil nad štadiónom lejak a mohli sa aj góly, no v 49. min. Mabouka prízemnou strelou iba tesne minul Kirove tri žrde.

Necelých 1500 divákov sledovalo naďalej dobýjanie brány Zemplína, ale Kira a obrana sa prekonávali.

Po hodine hry sa dostal na trávnik aj nigérijský kanonier Yusuf Otubanjo, ktorý nastúpil po novembrovom zranení na svoj prvý duel.

Po dvoch minútach pobytu na ihrisku sa dostal po centri Špalek z pravej strany aj do zakončenia, ale jeho hlavičku Kira zastavil.

Zápas potom čoraz viac smeroval k bezgólovej remíze, s ktorou sa tréner hostí Adrián Guľa nechcel zmieriť a poslal do hry ďalšieho útočníka Šejdajeva.

V 80. min. sa po dlhom zranení z jesene vrátil do hry aj reprezentačný defenzívny stredopoliar Viktor Pečovský. O minútu mal gól na kopačke kanonier Hlohovský, ale zoči-voči Kirovi oblúčikom neprekvapil gólmana Michaloviec.

V 84. sa však hostia predsa len dočkali, keď Otubanjovu strelu Kira iba vyrazil pred Šejdajeva a útočník MŠK zakončil presne.

Michalovce sa v závere snažili aspoň o remízu, ale ani jedna z nádejne vyzerajúcich situácií sa gólom neskončila.

Šejdajev ešte v posledných sekundách nedostal loptu do brány po dobrom zákroku Qoseho na bránkovej čiare, a tak Žilinčania zvíťazili najtesnejším rozdielom.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Po zmenách v zostave sme chceli vychádzať zo zabezpečenej obrany. Vedeli sme, že súperovi nemôžeme dať veľa priestoru za našou obranou a darilo sa nám to. Chlapcom môžem iba poďakovať, odovzdali sa pre tím, makali. Škoda jednej chybičky, kedy sme to neustáli a niektorých protiútokov, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca. Musíme sa zlepšiť v ofenzíve, aby sme mohli konkurovať mužstvám v lige viac."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Vážime si víťazstvo, ktoré sa zrodilo po sympatickom výkone oboch mužstiev. Mali sme v pláne dostať do hry Mazáňa, Otubanja a Pečovského, čo sa nám dokonale podarilo. Zápas mal slušné tempo a intenzitu, snahu hrať mali oba tímy. Chýbal nám zabijácky inštinkt v ofenzíve a viac akcií, ktoré by sme premenili na gól. som rád, že aspoň hŕstka ľudí nás potešila, ale nie je to adekvátna návšteva tomu, čo chalani predvádzajú, nie je to adekvátna návšteva tomu, čo klub robí pre nich. Mrzí nás slabá podpora fanúšikov a som presvedčený, že keby sme hrali v Michalovciach, príde tam 4-tisíc nadšených divákov, ktorí vidia majstrovskú Žilinu. Vieme ovplyvniť iba našu hru a nasadenie, ostatné nie. Oceňujem prístup Michaloviec, ktoré v situácii, keď sa nevypadáva, hrajú aspoň futbal, futbal s mladými hráčmi, futbal konštruktívny, nekopú a zameriavajú sa čisto na hru ako takú a vedia, čo chcú."

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Gól: 84. Šejdajev. Rozhodoval Somoláni, 1436 divákov

Zostavy a striedania:

Michalovce: Kira - M. Kolesár, Qose, Sipľak, Šimčák - Grič - Serečin (66. Vajs), Dimitriadis, Turík (88. Bellás), Regáli (74. A. Leško) - Kušta.

Žilina: Mandous - Mabouka, Kaša, Králik, Mazáň - Diaz (74. Šejdajev) - Káčer (80. Pečovský), Škvarka - Špalek, Mráz (61. Otubanjo), Hlohovský.

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 po sobotňajších stretnutiach 30. kola:

11. Prešov 27 3 9 15 15:55 18

Pozn.: Myjava odstúpila zo súťaže, jej zápasy a výsledky z jesennej časti sa v tabuľke anulovali.

Domov»Sportnet na východe»Zemplínčania so šampiónom prehrali najtesnejším rozdielom