Zemplínčania gólom v nadstavenom čase podľahli Dunajskej Strede

Lodivod MFK Zemplín Anton Šoltis.
Lodivod MFK Zemplín Anton Šoltis. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|22. apr 2017 o 21:07

Futbalisti Michaloviec sobotňajší zápas prehrali 1:2.

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti Michaloviec prehrali 1:2 s hráčmi Dunajskej Stredy v sobotňajšom zápase 28. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

Dunajská Streda ziskom troch bodov natiahla svoju fortunaligovú šnúru bez prehry už na 12 stretnutí.

Naposledy prehrala ešte 6. novembra so Slovanom Bratislava.

Priebeh stretnutia

V 2. minúte ohrozili Michalovčania bránu Dunajskej Stredy, ale obranca DAC-u Živkovič situáciu vyriešil.

V 3. minúte mala šancu aj Dunajská Streda, Vida sa dokázal uvoľniť, no trafil len bočnú sieť.

Na priamy kop Pačindu v 10. minúte nabiehali Šatka so Šafrankom, ale brankár Macej letiacu loptu vyboxoval.

V 19. minúte mala Dunajská Streda obrovskú šancu, ale loptu zase Macej vyrazil. Dunajská Streda tlačila, no skóre otvorili domáci.

Kushta získal loptu v pokutovom území a strelou prekvapil brankára Slávika.

Počas prvého polčasu Dunajská zahrávala viac rohových kopov, z ktorých nastávali nebezpečné situácie, no nepodarilo sa ich premeniť na góly.

DAC-u sa podarilo vyrovnať v 49. minúte zásluhou Šafranka.

V 59. minúte Dunajská Streda zahrávala už 12. rohový kop, no Ljubičičovej hlavičke zase zabránil brankár Macej.

V 71. minúte mali obrovskú šancu Michalovce. K lopte sa dostal Danko, no trafil len pravú žrď brány hostí.

Živkovičov center hlavou chytil Sarr, ale jeho hlavičku opäť vyrazil Macej.

V 93. minúte získal DAC so šťastím tri body.

Autorom rozhodujúceho gólu bol Davis, ktorý poslal nechytateľnú
hlavičku za chrbát Maceja.

Hlasy trénerov

Csaba László, tréner DAC Dun. Streda: "Myslím si, že to bol dobrý zápas, jeden z najlepších, ktorý sme tu v Dunajskej Strede na novom štadióne videli. Môžeme rozprávať o malom zázraku, keďže sme dali gól v poslednej sekunde. Nezostáva mi nič iné, len gratulovať. Jednak môjmu tímu za tento výsledok, ale aj súperovi."

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Odchádzame smutní. Škoda toho záveru, ale počas celého zápasu sme sa ťažko dostávali do ofenzívy. Súper v domácom prostredí ukázal svoju kvalitu a bolo to vidieť. My sme ťažko podržali loptu. Škoda inkasovaného gólu na 1:1. K súperovi sa priklonilo šťastie, my sme to v závere neustáli."

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 28. kolo - sobota:

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0)

- hralo sa v Dunajskej Strede

Góly: 31. Kushta - 48. P. Šafranko, 90.+ Davis Grajales, ŽK: 51. Kavka, 68. Sipľak - 86. M. Ljubičič,

rozhodovali: Kráľovič - Tomčík, Jankovič, 4288 divákov

Zostavy:

Michalovce: P. Macej - Vajs (56. Regáli), Kavka, Sipľak, Kristi Qose - Grič - I. Žofčák (78. T. Sedlák), Dimitriadis, Serečin (58. S. Danko), Koscelník - Kushta

Dunajská Streda: M. Slávik - M. Živkovič, Ľ. Šatka, Kočiš, Davis Grajales - M. Ljubičič - Vida (70. Sarr), B. Ľupták (87. Kontár), Aluku, Pačinda (52. Brašeň) - P. Šafranko

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 po sobotňajších zápasoch 28. kola:

9. Senica 25 6 6 13 20:28 24

10. Zlaté Moravce-Vráble 24 5 6 13 24:41 2111.

Prešov 25 3 8 14 14:52 17

Pozn.: Myjava odstúpila zo súťaže, jej zápasy a výsledky z jesennej časti sa v tabuľke anulovali.

Domov»Sportnet na východe»Zemplínčania gólom v nadstavenom čase podľahli Dunajskej Strede