Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Michalovce na pohárové finále nedosiahli

V odvete semifinále Slovnaft Cupu prehrali na Slovane 0:1.

Z odvetného semifinálového duelu.(Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. V odvetnom dueli futbalového Slovnaft Cupu - Slovenského pohára prehrali futbalisti Michaloviec na pôde bratislavského Slovana 0:1 a do finále nepostúpili.

Po výhre 2:1 v prvom zápase boli belasí úspešnejší aj doma, o ich výhre rozhodol už v úvode zápasu maďarský reprezentant Tamás Priskin.

V záverečnom súboji o trofej sa Slovan stretne s úspešným z dvojice MFK Skalica - FK Poprad (prvý zápas: 0:1). Finále je na programe 1. mája v Poprade.

Rozhodol rýchly gól

Slovan cez víkend prehral v Dunajskej Strede a chuť si chcel napraviť postupom do finále pohárovej súťaže.

Michalovce brali vo Fortuna lige všetky body na ihrisku Zlatých Moraviec a na Pasienkoch chceli prekvapiť.

Nezachytili však úvod a inkasovali už po deviatich minútach. Sekulič vystrelil vo vnútri šestnástky, jeho nedôrazná strela sa na prekvapenie všetkých odrazila od žrde a pohotový Priskin nemal problém trafiť odkrytú bránku - 1:0.

Slovan gól povzbudil a naďalej hýril aktivitou. V 20. minúte po osi Soumah - Kubík smerovala lopta na De Sa, ktorý z uhla trafil len bočnú sieť.

Po polhodine hry odcentroval do pokutového územia súpera opäť De Sa, tiesnení Soumah so Salátom sa k dorážke nedostali. Následne v dobrých príležitostiach neuspeli Oršula s Rundičom.

Hostia pohrozili v závere prvého polčasu, ale Šimčekov center skončil len v rukaviciach Muchu.

Najväčšiu šancu spálil Serečin

Po zmene strán si Slovan s prehľadom udržiaval postupový výsledok a čakal na tlak súpera.

Najväčšiu šancu hostí mal po hodine hry striedajúci Serečin, ktorý po minúte pobytu na ihrisku zblízka trafil iba dobre postaveného Muchu.

Domáci mohli spečatiť triumf v 68. minúte, ale De Sa namiesto strely zvolil prihrávku na Kubíka a tú zlikvidovala obrana MFK.

Na záverečnú štvrťhodinu poslali tréneri Slovana na ihrisko aj Uroša Damnjanoviča, 22-ročný srbský mládežnícky reprezentant si odbil profidebut v belasom drese.

Slovan si v závere výsledok postrážil a mohol sa tešiť z postupu do finále Slovenského pohára.

Hlasy po zápase

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Mali sme jeden cieľ - postúpiť do finále a to sme splnili. Vedeli sme, že proti Michalovciam to bude ťažký zápas. Chceli sme ukázať kompaktnosť i silu v osobných súbojoch. Pomohol nám úvodný gól, potom sme mali duel i výsledok pod kontrolou. Sme šťastní, že sme postúpili do finále. Čaká nás náročný program, v Ružomberku dostanú príležitosť aj iní hráči, niektorí vyťažení budú oddychovať."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "My sme do odvety prišli urobiť možno nejaký malý športový zázrak, no nepodarilo sa. V prvom polčase sme videli taký medzišestnástkový futbal, veľa šancí tam nebolo. Súper dal z prvej príležitosti gól a išiel do vedenia. Proti Slovanu veľa šancí na zvrat nedostanete. V prvom polčase sme mali dve pološance, v druhom jednu čistú a škoda, že sme ju nedali, mohli sme zápas trochu zdramatizovať. Gratulujem súperovi k postupu do finále."

Téma: Futbal