AKTUALIZOVANÉ 20:04

Michalovčania v Senici prehrali najtesnejším rozdielom

Zemplínčania nezvíťazili už päť zápasov v rade.

Lodivod MFK Zemplín Anton Šoltis.(Zdroj: Róbert Andrejov)

SENICA, MICHALOVCE. Futbalisti FK Senica vyhrali na domácej pôde nad Michalovcami tesne 1:0 v sobotňajšom stretnutí 25. kola Fortuna ligy 2016/2017.

O víťazstve domácich rozhodol už v 6. min gól stredopoliara Miloša Kratochvíla.

Hráči Senice sú teraz na ôsmom mieste v tabuľke súťaže so ziskom 24 bodov. Naplno bodovali po dvoch dueloch.

Michalovčania nezvíťazili už päť zápasov v rade, majú o jeden bod menej ako Záhoráci a patrí im deviate miesto.

Priebeh stretnutia

Na Záhorí sa hralo v sobotu stretnutie o 8. miesto v tabuľke. V sotva priemernom stretnutí padol iba jediný gól a to hneď na začiatku.

V 6. minúte Kratochvíl z priameho kopu z 25 metrov k ľavej žrdi obstrelil múr a nachytal brankára na hruškách.

V zápase mali viac z hry hostia, ale do vyloženej gólovej šance sa takmer nedostali.

Seničania mali problém s pohybom, bolo vidieť, že viacero hráčov zo zostavy (6) malo reprezentačné povinnosti.

Zo strany hostí bol strelecky aktívny najmä obranca Šimčák, ktorý viackrát vyskúšal pozornosť brankára Placha. Ten bol vždy na svojom mieste a v zápase si udržal čisté konto.

Ani po prestávke sa tempo hry nezvýšilo. Seničania pozorne bránili, nevychádzali im ale rýchle protiútoky. Napriek tomu mohli streliť druhý gól v 54. minúte, kedy po prihrávke Briganta zo 16-tky zakončoval Pajer, brankár Macej si s problémami nakoniec poradil.

Na druhej strane mal možnosť v 58. minúte aktívny Šimčák, ale aj z tohto minisúboja vyšiel senický brankár Plach lepšie.

Ani v záverečnom tlaku sa hosťom vyrovnať nepodarilo a domáci na jar získali už tretie víťazstvo.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov – servis výsledkov a faktov

Hlasy trénerov

Miroslav Mentel, tréner Senice: "Počas reprezentačnej prestávky nám odišlo šesť hráčov reprezentovať. V rozpätí trinástich dní odohrali 19-roční chlapci až päť zápasov a dnes to bolo vidieť a trápili sa. Ja by som im len poďakoval, lebo išli na dno svojich
síl."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Neviem čím to je, ale v posledných zápasoch z každej prvej strely na bránku dostaneme gól
a potom to musíme doťahovať. Po hernej stránke nemám chlapcom čo vyčítať, chýbal nám možno moment prekvapenia, mali sme dosť šancí, aby sme zápas zvrátili. Môžem len súperovi pogratulovať, zápas sa hrá na góly."