Barážový sen sa Dukle rozplynul

V rozhodujúcom semifinálovom zápase neuspeli na ľade Detvy.

Pre michalovských hokejistov sa sezóna skončila.(Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Veľký sen o účasti v baráži o extraligu sa michalovským hokejistom rozplynul.

Zemplínčania mali semifinálovú sériu s Detvou rozohranú výborne, na zápasy viedli 2:1 a k dispozícii mali dva domáce duely.

V nich však dokázali uspieť iba raz, a tak sa o všetkom rozhodlo v piatom stretnutí pod Poľanou, kde domáci triumfovali 4:1 a celú sériu vyhrali 3:2.

Detvania sa tak vo finále stretnú so Skalicou, ktorá šokujúco vyradila Prešov.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Dukla ostala pred bránami finále

3. zápas:

Tréner HK Dukla Miroslav Ihnačák: „Bol to veľmi dôležitý zápas, obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany. Defenzívy na oboch stranách fungovali výborne celý zápas až do predĺženia. Škoda, že sa nám nepodarilo v závere udržať vedenie, ale v predĺžení sa na nás usmialo šťastie a strelili sme víťazný gól.“

Michalovce – Detva 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0), stav série 2:1

Góly: 1. a 65. Banovský, 51. Mrňa – 20. Gachulinec, 52. T. Török.

Vylúčení: 5:6. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1.

Rozhodovali: D. Konc, Štefik – Riš, Gavalier. Divákov: 1986.

HK DUKLA: A. Trenčan – Seluyanov, D. Hančák, Drábek, M. Šterbák, Gutwald, Slimák, M. Dolgoš, V. Polaček – Banovský, R. Cútt, Giľák – Mrňa, L. Ščurko, Lantoš – G. Luchnikov, Z. Král, M. Drotár – Fajčák, Fedorko, R. Mráz.

HC 07 ORIN: F. Orčík – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, I. Zorvan, Valjent, Mačkovič – T. Škvaridlo, R. Gašpar, Žilka – L. Říha, B. Srnka, T. Török – Videlka, V. Fekiač, Hrušík – J. Petro, P. Huňady, F. Poliaček – Šedivý.

4. zápas:

Tréner HK Dukla Miroslav Ihnačák: „Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme mali dostatok príležitostí na strelenie ďalších gólov, mali sme tam trestné strieľanie aj samostatný nájazd. Bohužiaľ, nedávame góly a trápime sa v koncovke. To v tomto zápase rozhodlo.“

Michalovce – Detva 2:3 (1:1, 0:1, 1:1), stav série 2:2

Góly: 13. Vorobyev, 41. R. Cútt – 7. a 36. Žilka, 48. M. Šimon.

Vylúčení: 5:6, navyše M. Drotár (Michalovce) na 10 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: D. Konc, Štefik – Riš, V. Smerek. Divákov: 2036.

HK DUKLA: A. Trenčan – Seluyanov, D. Hančák, M. Šterbák, Gutwald, Slimák, V. Polaček, Dolgoš – Banovský, R. Cútt, Giľák – Vorobyev, L. Ščurko, Lantoš – G. Luchnikov, Mrňa, M. Drotár – Fajčák, Fedorko, Mesaroš.

HC 07 ORIN: F. Orčík – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, I. Zorvan, Valjent, D. Jendroľ – T. Škvaridlo, R. Gašpar, Žilka – Šedivý, B. Srnka, T. Török – Videlka, V. Fekiač, Hrušík – J. Petro, P. Huňady, F. Poliaček.

5. zápas:

Tréner HK Dukla Miroslav Ihnačák: „Piaty duel už je hop alebo trop. My sme nezachytili jeho úvod, kde hráči pristúpili nekoncentrovane. Síce sme sa dostali do hry kontaktným gólom, no v tretej tretine sme opäť inkasovali po individuálnej chybe a bolo rozhodnuté. Nebolo v našich silách už otočiť takto vyvíjajúci sa zápas.“

Detva – Michalovce 4:1 (2:1, 0:0, 2:0), konečný stav série 3:2

Góly: 6. F. Fekiač, 10. Žilka, 48. T. Török, 60. T. Škvaridlo – 17. R. Cútt.

Vylúčení: 6:3, navyše Mrňa (Michalovce) na 10 min + DKZ. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Štefik, Snášel – Šefčík, Junek. Divákov: 1400.

HC 07 ORIN: F. Orčík – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, I. Zorvan, Valjent, F. Poliaček, D. Jendroľ – T. Škvaridlo, R. Gašpar, Žilka – L. Říha, B. Srnka, T. Török – Videlka, P. Huňady, V. Fekiač – Šedivý, J. Petro, Hrušík.

HK DUKLA: A. Trenčan – Seluyanov, D. Hančák, Gutwald, M. Šterbák, Slimák, V. Polaček, Dolgoš – Banovský, R. Cútt, Giľák – Mrňa, Drábek, Lantoš – G. Luchnikov, Z. Král, M. Drotár – Mesaroš, Fedorko, R. Mráz.

Téma: Hokej