Dukla s Detvou prehrala, Prešov definitívne skončil

(Autor: Michal Frank)
Sportnet|1. mar 2017 o 19:45

Hokejová Budiš I. liga mala na programe štvrté zápasy semifinále play off .

MICHALOVCE. Hokejová Budiš I. liga mala v stredu na programe štvrté zápasy semifinále play off - hrá sa na tri víťazstvá.

Hokejisti Skalice pripravili veľmi nepríjemné prekvapenie hráčom Prešova.

Záhoráci totiž vyradili víťaza základnej časti Budiš I. ligy v semifinále play-off tejto súťaže.

Skaličania u súpera vyhrali jeden z dvoch zápasov a potom zvládli obe domáce stretnutia.

Po utorkovom triumfe 2:1 po predĺžení uspeli pred vlastnými fanúšikmi aj v stredu: prienik do finále vyraďovacej časti a
postup do play-out Tipsport extraligy spečatili víťazstvom 3:2, v celej sérii teda triumfovali 3:1.

Šancu postúpiť˙v stredu nevyužili Michalovce, ktoré doma podľahli Detve 2:3.

Stav série je 2:2 na zápasy a rozhodujúci piaty duel sa uskutoční v piatok 3. marca v Detve.

HK Dukla Michalovce - HC 07 Orin Detva 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 13. Vorobjev, 41. Cútt - 7., 36. Žilka, 46. Šimon.

Rozhodovali: Štefík, D. Konc - Smrek, Riš, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Drotár (Michalovce) 10 minút OT, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

- stav série: 2:2

HK Skalica -˙HC Prešov Penguins˙3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

- konečný výsledok série 3:1

Góly: 7. Vaškovič, 17. R. Vereš, 45. Hluch - 14. a 32. Jindřich Abdul, 3248 divákov