Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Róbert Andrejov|1. mar 2017 o 00:00

Na víťazstvo sa však poriadne nadreli, pretože zošívané dlho hrýzli.

MICHALOVCE. Šláger 19. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárok ovládli hráčky Michaloviec, ktoré v domácom prostredí zdolali pražskú Slaviu hladko 35:25.

Na víťazstvo sa však poriadne nadreli, pretože „zošívané“ dlho hrýzli. V prvom polčase sa družstvá striedali vo vedení, ale napokon spokojnejšie odchádzali do kabín Zemplínčanky.

Aj po zmene strán to bolo dlho vyrovnané – až do 46. minúty, keď bol stav 23:22. Vtedy zatiahla „roletu“ španielska brankárka Raquel Alvarezová Lafuenteová, ktorá za desať minút inkasovala iba jeden gól, na druhej strane žlto-modré skórovali až jedenásťkrát, a rozhodli o svojom triumfe.

V tabuľke sú naďalej na vedúcej pozícii bez jedinej prehry s náskokom troch bodov pred Mostom. Najbližší duel absolvujú v sobotu 5. marca na palubovke českého Zlína.

Tréner Iuventy František Urban: „Zápas bol dobrý, Slaviu musím pochváliť, lebo kým vládala, tak nepríjemne hrýzla. Keď spravíte desať technických chýb a k tomu zahodíte aj niekoľko čistých šancí, príde nervozita a nepohoda. Preto som rád, že prvý polčas sme vyhrali. V druhom sme už viedli aj o dva góly, ale súper sa stále dotiahol. Zlom nastal za stavu 21:21. Do brány sa vrátila Lafuenteová, ktorá predviedla viacero výborných zákrokov. Myslím si, že rozhodla aj naša fyzička a možno aj väčšie skúsenosti na našej strane. Dievčatá možno v hlave mali to, že Slavia dva dní predtým prehrala vysoko v Moste (17:35), chýbala im aj skúsená Kutlvašrová. Do hláv im nevidím, no verím tomu, že to tak nebolo a súpera nepodcenili. Dúfam, že sa z toho poučíme do ďalších zápasov, ktoré môžu byť ťažšie.“

Michalovce – Slavia Praha 35:25 (15:14)

Pokutové hody: 8/6 – 4/3, vylúčené: 2:5.

Rozhodovali: Vydra a R. Šimko – 900 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová – Chernovová 3, M. Holešová 7, Rebičová, S. Nagyová 1, Habánková 6/2, Levchenková, Schusterová 1, Wollingerová 6/3, Dziurová, Dubovcová 1, Bajčiová 6/1, Perederyjová 4.

DHC SLAVIA: Kudláčková 1, Hillebrandová – Ritzová, Líbalová, Motejlová, Pešková 1, A. Novotná, Kordovská 6, Pokorná 7/2, P. Novotná, Svobodová, V. Galušková 4, Šetelíková 4, Chlupová 2/1.