Lukáš Kolody sa stal majstrom okresu

(Autor: ilustračné - Peter Podolinský)
Sportnet|13. jan 2017 o 00:00

V Trebišove sa uskutočnili majstrovstvá okresu mužov v stolnom tenise.

TREBIŠOV. V sobotu 7. januára sa v telocvični ZŠ Komenského Trebišov uskutočnili spolu pričinením v súčinnosti OSTZ Trebišov, mesta Trebišov a miestneho KST plus 40 Trebišov majstrovstvá okresu mužov v stolnom tenise pre rok 2017.

Turnaja sa zúčastnilo iba 28 hráčov z týchto klubov: Trebišov, Vojčice, Parchovany, Somotor, Borša a Hraň.

Systém turnaja jednotlivcov spočinul nasadením hráčov do skupín podľa rebríčka výkonnosti a náhodného žrebovania hráčov. Z umiestnenia v skupinách podľa platných pravidiel bol uskutočnený vyraďovací spôsob turnaja.

Majstrom okresu pre rok 2017 sa stal bez jedinej prehry Lukáš Kolody z Vojčíc, ktorý vo finále zdolal svojho klubového kolegu Jozefa Drabiščaka 3:0. Tretiu priečku obsadili taktiež vojčickí hráči, a to M. Konečný a J. Baranišin.

Vo štvorhre, hranej systémom KO, nasadením jednotlivých párov podľa výkonnosti a na hodného vylosovania sa majstrami okresu stali Vojčičania M. Kolody – M. Konečný, ktorí vo finále zdolali pár P. Balog – R. Szúcs zo Somotora výsledkom 3:1.

Tretiu priečku obsadili dvojice z Hrane P. Bobik – T. Tomko a z Vojčíc J. Baranišin – J. Drabiščák.