Iuventa vyfúkla pohár Prešovčankám

(Autor: SITA/Martin Medňanský)
Róbert Andrejov, TASR|18. dec 2016 o 12:30

Michalovčanky majú na konte v tejto súťaži už celkovo osem víťazstiev.

TRENČÍN, MICHALOVCE, PREŠOV. Pohárová nadvláda michalovských hádzanárok pokračuje.

Hráčky Iuventy sa po piatykrát v rade stali víťazom Slovenského pohára, keď na záverečnom turnaji v Trenčíne dosiahli v semifinále aj finále víťazstvá rozdielom ôsmich gólov.

Najprv v sobotu porazili odvekého rivala zo Šale 28:20 (16:10) a o deň neskôr vo východniarskom finále Prešov 33:25 (20:11).

V oboch meraniach síl zverenky trénera Františka Urbana svoje súperky predčili a zaslúžene v nich presvedčivo triumfovali.

Družstvo z metropoly Zemplína získalo prvú tohtosezónnu trofej.

Slovenský pohár vyhralo ôsmykrát v histórii, predtým v sezónach 2002/03, 2007/08, 2010/11, 2012/13, 2013/14, 2014/15 a 2015/16.

Okrem víťazného pohára získala Iuventa aj prémiu 1200 eur a právo účasti vo Vyzývacom pohári v nasledujúcom ročníku. Ak získa aj majstrovský primát, právo štartu v tejto európskej súťaži prejde na Prešovčanky.

Finále Slovenského pohára v ženskej hádzanej: fotogaléria

19.12.2016

Priebeh stretnutia

Iuventa od začiatku potvrdzovala úlohu favorita a po desiatich minútach finálového duelu viedla už 8:3. Prešovčanky kopili technické chyby, z čoho rezultovali rýchle protiútoky a Levčenková zavŕšila päť sekúnd pred sirénou skóre prvého polčasu už na 20:11 pre Michalovce.

O víťazovi bolo prakticky rozhodnuté a tak tréner obhajcu dal v druhom polčase viac priestoru aj hráčkam z lavičky.

Iuventa si držala pohodlný odstup od súpera, ktorému sa v závere podarilo skorigovať skóre na osemgólový rozdiel.

Hlasy po zápase

František Urban, tréner Iuventy: "Pohár je v správnych rukách. V tréningovom tempe sme finále zvládli a veľmi nás teší, že sme obhájili víťazstvo a budeme mať pekný záver roka. Snažili sme sa dať priestor všetkým hráčkam. Víťazstvo je pre nás motiváciou do ďalšej práce."

Dušan Daniš, tréner Prešova: "Svoju úlohu sme splnili a spokojní sme aj s druhým miestom. Vo finále sa ukázala vyššia kvalita Iuventy, mňa mrzia najmä zbytočné chyby na začiatku zápasu. Z toho vyplývali góly súpera a to dnes rozhodlo. Iba takéto zápasy nás posúvajú dopredu."

Semifinále: Michalovce – Šaľa 28:20 (16:10)

Pokutové hody: 4/4 – 7/2, vylúčené: 7:6.Rozhodovali: Daňo, Sabol – 140 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová – Chernovová 3, M. Holešová 2, Štefaniková 1, Solárová, S. Nagyová, Habánková, Levchenková 9/4, Schusterová, Wollingerová 2, Dziurová, Dubovcová 7, Bajčiová, Perederyjová 4.

HK SLOVAN DUSLO: Haladiková, Krebsová – Trochtová 2, Rácková 3, Klučková 2, Königová 2, Pócsiková 3/1, Perczeová, Tulipánová 1/1, I. Bahylová, Blehová, Veselková 5, Bujnochová 2, Ladičová.

Finále: Michalovce – Prešov 33:25 (20:11)

Pokutové hody: 5/5 – 0, vylúčené: 2:5.Rozhodovali: Sivák a Oťapka – 150 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová – Chernovová 1, M. Holešová 5, Štefaniková, Solárová, S. Nagyová 1, Habánková 3, Levchenková 8/5, Schusterová 2, Wollingerová 2, Dziurová, Dubovcová 5, Bajčiová, Perederyjová 6.ŠŠK

BEMACO: Goboňová, Bernátová, Tomášová – Bačíková 4, Čirčová, Popovcová 2, Liebedevová 2, Ratvajská 1, Vraňuchová 1, Šutranová 4, Pavúková 2, Puzderová 1, Vencuriková, Harčarúfková 4, Demajová 4.