Šimčák o zápase na Žitnom ostrove: Škoda, že to nevyšlo

(Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|27. nov 2016 o 10:44

Inkasovali z penalty, Lazarus uvidel červenú kartu. Rozhodnutie padlo až v závere.

MICHALOVCE. Aj v druhom tohtosezónnom súboji Michaloviec s Dunajskou Stredou sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo domáceho kolektívu. V prvom vzájomnom meraní síl triumfovali pri Laborci hráči MFK Zemplín 1:0, uplynulú sobotu im túto prehru mužstvo zo Žitného ostrova vrátilo, keď vyhralo 2:1.

Zemplínčania však neboli ďaleko od bodového úlovku, rozhodujúci gól inkasovali až v záverečnej štvrťhodine.

Dlho to bolo vyrovnané

Michalovce po roku nastúpili v netradičných ružových dresoch, ktoré im dlho prinášali šťastie. Aj keď v 26. minúte inkasovali otvárací gól z pokutového kopu, ktorý premenil Pape Macou Sarr, okamžite sa podarilo vyrovnať Jakubovi Gričovi, ktorý strelou z 30 metrov nachytal brankára Mateja Slávika na hruškách.

„Bol to náročný zápas, ale priznám sa, že od Dunajskej Stredy som čakal viac. Takmer hodinu hry to bolo vyrovnané, nejaké šance sme mali aj my, nie iba domáci,“ začal michalovský ľavý obranca Milan Šimčák.

Zlom v zápase nastal v 57. minúte, kedy bol po druhej žltej karte vylúčený stopér MFK Zemplín Celestine Chukwuebuka Lazarus.

„V oslabení o jedného hráča sa nám hralo oveľa ťažšie. Aj napriek tomu sme mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nejaké akcie sme nedotiahli do konca. Škoda, že to nevyšlo.“

Parádna atmosféra

S pribúdajúcimi minútami „šoltisovcom“ dochádzali sily a domáci tlak mohutnel. Hosťujúca defenzíva napokon povolila v 78. minúte po úspešnej hlavičke Kristophera Andrása Vidu.

„Veril som, že udržíme nerozhodný stav do konca, lebo dlho mali domáci iba platonický tlak bez vážnejších šancí. Až neskôr nás zatlačili a po jednom z množstva centrov sa aj presadili. Mrzí to veľmi, mohli sme v Dunajskej Strede bodovať,“ uviedol košický rodák Milan Šimčák, ktorý si pochvaľoval elektrizujúcu atmosféru na zrekonštruovanom štadióne DAC.

„Domáci fanúšikovia boli skvelí, hralo sa mi veľmi dobre. Prišlo vyše štyri a pol tisíc divákov, čo je parádna návšteva. Bola radosť hrať pred takou kulisou.“

Michalovský celok zaznamenal druhú ligovú porážku v rade, najbližšie sa v televíznom zápase predstaví doma proti Ružomberku, ale až v nedeľu o 17.30 hod.

Dunajská Streda – Michalovce 2:1 (1:1)

Góly: 26. Sarr (11 m), 78. Vida – 28. Grič.

ŽK: Ljubičič – Lazarus, Sipľak.

ČK: 57. Lazarus (Michalovce).

Rozhodoval: Smolák – 4630 divákov.

FC DAC 1904: M. Slávik – Živkovič, Kwin (38. Ľ. Michalík), Huk, Štepanovský – Ljubičič – Vida, Simon, Kontár, R. Černák (46. B. Ľupták) – Sarr (89. A. Mészáros).

MFK ZEMPLÍN: M. Kira – M. Koscelník, Lazarus, Sipľak, Šimčák – Grič – I. Žofčák (81. M. Regáli), S. Danko, Mensah (59. Podhorin), D. Kunca – Kushta (67. Ivan Kotora).

Domov»Sportnet na východe»Šimčák o zápase na Žitnom ostrove: Škoda, že to nevyšlo