Michalovce nestačili doma na šťuku ligy

Jeden gól Michaloviec vsietil aj Dominik Kunca (vpravo).
Jeden gól Michaloviec vsietil aj Dominik Kunca (vpravo). (Autor: Róbert Andrejov)
TASR|19. nov 2016 o 18:49

Futbalisti MFK Zemplín podľahli v 16. kole Fortuna ligy Podbrezovej 1:3.

MICHALOVCE. V 16. kole futbalovej Fortuna ligy podľahli Michalovce doma Podbrezovej 1:3.

Hostia o svojom víťazstve prakticky rozhodli už v prvom polčase po troch góloch, keď raz skóroval Šafranko a dvakrát Breznaník.

Tri góly hostí za polčas

V súboji mužstiev, ktorým sa v jesennej časti ligy darí, sa hral v prvom polčase svižný futbal, v ktorom dominovali hostia.

Tí už v 5. minúte išli do vedenia keď Ďjorďjevič poslal dlhý aut do pokutového územia a Šafranko nechytateľne otvoril skóre zápasu.

Domáci kontrovali najskôr Kuncovou hlavičkou a potom Dankovou strelou, ktorú Kuciak vyrazil.

Trest za nepremenené šance prišiel v 27. minúte, keď Sipľakovu rozohrávku zachytil Šafranko, posunul loptu Breznaníkovi a ten prekonal bezmocného Kiru.

O desať minút už bolo 0:3, keď po podobnej situácii opäť Breznaník mieril nechytateľne k žrdi.

Domáci mohli odovedať v závere prvého polčasu Mensahom, ale jeho strele chýbali centimetre.

Michalovce len skorigovali

V druhom polčase sa už viac presadzovali domáci. V 50. minúte po centri z pravej strany Kunca neusmernil loptu do opustenej brány hostí.

Podbrezová kontrovala strelou Breznaníka, ktorá išla tesne vedľa.

V 70. minúte domáci vykresali iskierku nádeje, keď po centri Koscelníka presne namieril Kunca.

V 75. minúte prišla séria michalovských šancí. Najskôr pred Kuncom odkopával na rohový kop Kupčík. Po následnom rohovom kope vyškriabal Kuciak Dankovu prudkú strelu a následne chytil aj Podhorinovu hlavičku.

Do konca zápasu si už hostia ustrážili dvojgólový náskok a z Michaloviec si tak odviezli tri body.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Vedeli sme, že k nám príde organizovaný súper. Podbrezová má veľmi kvalitné mužstvo a my sme jej ponúkli tri góly po našich chybách. Súper ukazuje celú jeseň, že je veľmi efektívny, a to ukázal aj u nás."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas s ťažkým súperom na zložitom teréne, čo sa aj potvrdilo. Sme veľmi radi, že v prvom polčase sme boli maximálne efektívni, keď sme dokázali využiť chyby súpera, ku ktorým sme ho našou aktivitou donútili. To bol základný kameň nášho dnešného víťazstva. Za prístup k zápasu chcem svojim hráčom poďakovať."

MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 1:3 (0:3)

Góly: 69. Kunca - 5. Kunca, 26. a 35. Breznaník.

ŽK: 77. Breznaník, 89. Migaľa (obaja Podbrezová), rozhodovali:Ježík - Balko, Pozor, 1 562 divákov.

MFK ZEMPLÍN: M. Kira – M. Koscelník, Podhorin, Sipľak, Qose – T. Sedlák (46. Grič) – I. Žofčák (46. Kushta), S. Danko, Mensah, Ivan Kotora (80. M. Regáli) – D. Kunca.

ŽP ŠPORT: M. Kuciak – M. Turňa, P. Vajda, Krivák, Djordjevič – Kupčík – Bernadina (53. M. Viazanko), K. Kuzma (79. M. Kochan), Podio, Breznaník (86. Migaľa) – P. Šafranko.