Michalovské basketbalistky sa dočkali prvého víťazstva

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Róbert Andrejov|15. nov 2016 o 00:00

Na domácej pôde si poradili so Starou Ľubovňou.

MICHALOVCE. Na tretí pokus sa basketbalistky 1. BKD Michalovce hrajúce v Karpatskej lige žien dočkali premiérového víťazstva.

Zemplínčanky na domácom ihrisku v športovej hale Gymnázia Pavla Horova zdolali hráčky Starej Ľubovne rozdielom šestnástich bodov 66:50.

Najbližší súboj odohrajú zverenky trénera Ladislava Janošova počas nastávajúceho víkendu na palubovke poľskej Bochnie.

1. BKD Michalovce – ŠŠK Stará Ľubovňa 66:50 (32:23)

štvrtiny: 10:13, 22:10, 13:11, 21:16.

1. BKD: Sabovčíková 20, Jurašková 15, Gazdová 13, Naščáková 8, Harmanová 6, Regendová 2, Pirkovská 2, Berdáková, Pristášová, Dulinová.

Michalovčanky už túžili po prvom víťazstve, ale ako zápas ukázal, nebolo to vôbec jednoduché. Paradoxne, keď sme poukazovali na to, že družstvu 1. BKD výrazne chýbali sily v zápasoch predtým, o jeho víťazstve v tomto súboji rozhodlo aj to, že hostky, ktorých prišlo len sedem, na nás fyzicky nestačili.

Domáce v základnej zostave Naščáková, Gazdová, Jurašková, Regendová a Sabovčíková nezačali zle, avšak prvých šesť streleckých pokusov trestuhodne zahodili a okrem toho dali štyri prihrávky súperovi rovno do rúk.

Tréner Ladislav Janošov prestriedal, na ihrisko prišli Harmanová, Berdáková aj Pristášová, ale prvá štvrtina skončila trojbodovým víťaz-stvom hostiek, a to aj napriek tomu, že opticky mali Zemplínčanky v tejto časti zápasu hernú prevahu.

V druhej štvrtine domáce ešte zvýšili aktivitu, keďže tréner žiadal stále rýchlejší prechod na polovicu súpera, a výsledkom tejto snahy bolo, že vyhrali túto štvrtinu o dvanásť bodov, keď sa súperky nestačili vracať do obrany.

Polčasový výsledok tak vyznel v prospech 1. BKD 32:23.

Dôležité bolo, že Gazdová veľmi dobre ubránila Dicovú, najlepšiu strelkyňu hostí, keď jej dovolila dať za polčas iba tri body.

V tretej štvrtine Michalovčanky získali už 16-bodový náskok (41:25) a zdalo sa, že je rozhodnuté, takže hráčky základnej zostavy si mohli oddýchnuť. Súper túto situáciu dokonale využil a tento úsek hry vyhral 4:9, keď niektoré hráčky domáceho celku v určitých momentoch nevedeli, koho majú vlastne brániť, takže aj dve súperky boli niekoľkokrát pod ich košom úplne samy.

Aj napriek týmto chybám bol pred poslednou štvrtinou stav 45:34 pre domáce. Tie v poslednej štvrtine kontrolovali vývoj zápasu, celkom dobre bránili, strelecky sa darilo Sabovčíkovej a konečne sa začalo dariť v streľbe aj Juraškovej.

Do konca stretnutia však hráčky Starej Ľubovne už nevládali hlavne kondične, takže domáce dokázali niekoľkokrát úspešne zakončiť rýchly protiútok a pohodlne si ubrániť zaslúžené víťazstvo.

8. Rožňava 2 0 2 92:132 2

Domov»Sportnet na východe»Michalovské basketbalistky sa dočkali prvého víťazstva