AKTUALIZOVANÉ 23:26

Michalovčania doma zdolali majstra z Trenčína

Zemplínčania sa súperov nezľakli a tak sa opäť zrodilo prekvapenie.

(Zdroj: ilustračné - SITA/Ivan Fleischer)

MICHALOVCE. Gólmi Igora Žofčáka a Emmanuela Mensaha v záverečnej štvrťhodinke prvého polčasu zvíťazili futbalisti Michaloviec nad súpermi z Trenčína 2:0 a pripísali si už piate víťazstvo v sezóne.

Domáci zároveň úspešne nadviazali na víťazstvo nad Trenčínom z úvodného kola sezóny (2:1).

Na druhej strane majstrovský AS sa naďalej trápi v koncovke, utrpel už šiestu prehru a piatykrát v tomto súťažnom ročníku neskórovali.

Michalovce sa aktuálnym víťazstvom dostali v tabuľke pred Trenčín na siedme miesto.

Priebeh stretnutia

Michalovčania začali proti majstrovi nebojácne a už v 10. minúte mohli otvoriť skóre, Koscelník však strelou z prvej tesne minul.

Na druhej strane prenikol domácou obranou Bala, ale jeho strela išla tesne vedľa.

Veľmi dôležitý okamih sa odohral v 29. minúte, keď pred unikajúcim Mensahom zatiahol ručnú brzdu Gabriel a videl za to červenú kartu. Majster dostal okamžite dvojitý trest, pretože z následného priameho kopu trafil perfektne pod brvno Žofčák.

O chvíľu mohli domáci viesť už o dva góly, ale Danko a po ňom ani Koscelník neupratali do brány Mensahov center.

V záverečných minútach prvého polčasu dali o sebe vedieť aj oslabení hostia, ktorí však dva dobre strieľané centre Balu nepretavili na vyrovnávajúci gól.

Za nepremenené šance prišiel trest v nadstavenom čase, ked Mensah spoza šestnástky nádherne strelil druhý gól domácich.

V druhom polčase sa obraz hry trochu zmenil. Domáci sa viac stiahli do defenzívnej ulity a na druhej strane hostia mali viac loptu na svojich kopačkách.

Znížiť mohli v 47. minúte, Macej však Šulekovu strelu vytlačil na roh.

V 61. minúte mohlo zahrmieť aj na druhej strane, lenže Žofčákovu hlavičku Šemrinec vykopol.

V 73. minúte Udeh zle rozohral, Škutka však v súboji so Šemrincom neuspel.

Michalovčania mohli ešte zvýšiť, ale strieľaný center Regáliho v 90. minúte Kushta poslal tesne mimo žrde.

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Myslím si, že sme videli veľmi dobrý zápas, čo sa týka výkonov obidvoch mužstiev. Prvý polčas patril nám, druhý hosťom. Paradoxne to bolo aj vtedy, keď hostia hrali o jedného menej. Nám vyšiel prvý polčas, v ktorom sme strelili dva góly a prakticky rozhodli."

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Nám sa odchádza z Michaloviec veľmi ťažko. Mali sme iné predstavy, aj čo sa týka zápasu, aj čo sa týka výsledku. Pripravovali sme sa na to, že súper bude hrať na rýchle brejky. Výkon z našej strany nebol dobrý už do červenej karty. Po následnom dvojitom treste Michalovčania ovládli hru. Tešiť ma trochu môže druhý polčas, v ktorom sme boli herne lepší. Je však na zamyslenie, že v desiatich hráme lepšie ako v jedenástich."

Téma: Futbal